04.05.2024
Сумські екологи закликають не ставити штучні квіти і вінки на кладовищах. Натомість пропонують використовувати альтернативні варіанти для прикрашання могил.
На центральному ринку у Сумах – кілька точок продажу штучних квітів. Продавчиня квітів пані Ольга каже: попит невеликий, покупців мало.
Одна з покупчинь, яку ми зустріли, каже: намагається відмовитися від традиції залишати на похованні штучні квіти: “Негативно, доця не хоче, а я хтозна, борюся з собою, сію чорнобривці”.
Склад пластику штучних квітів достеменно невідомий, їх заборонено закопувати, а під час горіння вони виділяють небезпечні для людини речовини, які мають сильний канцерогенний вплив і є однією з причин розвитку онкологічних захворювань, говорить заступник начальника Державної екологічної інспекції в області Олександр Уваров.
“Ми зараз спостерігаємо величезну кількість квітів минулорічних, які прибираються з кладовищ. Вони засмічують навколишнє природне середовище. Це феноли, і формальдегіди, і купа інших отруйних речовин, які потрапляють і в ґрунт, і в підземні водні горизонти, і в повітря”, — зазначає чоловік.
Олександр Уваров каже: нормативна база в Україні не забороняє використання штучних квітів, але це треба зробити на законодавчому рівні, як в європейських країнах.
Пані Галина, яка продає штучні квіти кілька років поспіль, говорить, що не всі мають можливість замінити штучні квіти на живі: “В нас нема таких умов, щоб поливали їх. Якщо ми рівняємо з закордоном, то там люди, які доглядають: поливають, прибирають, займаються цим. А в нас? Людина приїхала раз на рік, поставила, ніхто не поллє його, ніхто не викине його. Сміття залишилося. Оце того воно і є в нас. Плюс до того будуть красти і дарувати на день народження людям букети такі”.
Окрім живих букетів, каже Олександр Уваров, є і інша альтернатива пластиковим квітам: “Можна застосовувати хвойні рослини, можна висадити багаторічні рослини, і це набагато екологічніше, і це набагато шляхетніше, благородніше не тільки по відношенню до своїх померлих, загиблих, а й до майбутнього України, до екологічного стану нашого довкілля”.
Як сказав Олександр Уваров, деякі громади за власною ініціативою вирішують заборонити продаж та використання штучних квітів на своїх територіях. Зокрема, 18 квітня Недригайлівський виконком прийняв рішення про невикористання пластикових квітів на території громади. Відповідні оголошення мають розмістити на входах до кладовищ.
suspilne.media
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
21.11.2024 За ніч і ранок зафіксовано 26 вибухів у двох громадах Сумщини
21.11.2024 На Сумщині відмінили аварійні відключення. Продовжують діяти погодинні
21.11.2024 Який стан постраждалих сумчан унаслідок ракетного удару 17 листопада
21.11.2024 У Сумах затримали сп’янілого водія BMW
21.11.2024 “Мріяла стати криміналістом”: однокласники загиблої у Сумах Анастасії Боровик розповіли про дівчину