20.05.2024
Завтра, 21 травня 2024 року закінчується термін заборони любительського рибальства на річках та їх кореневих водах Сумської області, що була встановлена на період нересту риб.
Заборона продовжує діяти:
– у всіх водосховищах з 01 квітня по 09 червня 2024 року включно;
– у придаткових водоймах (протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) з 01 квітня по 30 червня 2024 року включно.
Тож, нагадуємо рибалкам – любителям, які вже наладили вудки для рибалки деякі норми, згідно з Правилами любительського рибальства.
Під час риболовлі рибалки повинні мати при собі засоби для вимірювання маси та довжини водних біоресурсів. Так, добова норма вилову риби становить 3 кг + одна особина, розмір якої перевищує мінімально дозволений для вилову. У внутрішніх водоймах мінімальний розмір щуки, який дозволений до вилову – 50 см, судака – 42 см, білизна – 30 см, головень – 24 см, лин – 20 см, ляща та сазана (коропа) – 35 см у дніпровських водосховищах, 30 см – в інших внутрішніх водних об’єктах, плітки – 18 см у дніпровських водосховищах, в інших внутрішніх водних об’єктах – без розмірних обмежень тощо. Повний перелік мінімальних розмірів водних біоресурсів, які дозволені до вилову, наведений у додатку 1 до Правил любительського рибальства.
Контроль за дотриманням Правил рибальства здійснюють органи рибоохорони та інші спеціально уповноважені на те органи, а також громадські інспектори рибоохоронного патруля та громадські інспектори з охорони довкілля, які відповідно до законодавства мають право: перевіряти документи на право використання водних живих біоресурсів, зупиняти плавучі та наземні транспортні засоби, проводити їх огляд, а також речей, знарядь лову, добутої продукції та вилучати їх у осіб, які порушили законодавство; складати протоколи і розглядати справи про адміністративні правопорушення з питань охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів у встановленому порядку; визначати розмір збитків, завданих рибному господарству, за затвердженими таксами та методиками тощо.
Якщо виявили порушення рибальства, факт браконьєрства – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» (096) 838-25-70 або (0542) 77-17-15, повідомляє Сумський рибоохоронний патруль.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
22.11.2024 “Шахеди” атакували житловий мікрорайон Сум
22.11.2024 У Сумах відомо про ще одну загиблу людину внаслідок атаки “Шахедів”
22.11.2024 Атака “Шахедів” на Суми: дві людини загинули, 10 поранених
22.11.2024 У Сумах розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків ворожих ударів
22.11.2024 У Сумах через влучання “Шахеда” перекрили рух проспектом Свободи