21.05.2024
Військовий психолог Андрій Маначинський служить в одному з центрів комплектування Сумщини. Надавав психологічну допомогу бійцям на передовій, а нині допомагає новобранцям в тилу.
Андрій Маначинський — військовий психолог. Нині він служить в роті охорони з морально-психологічного забезпечення Охтирського районного центру комплектування. Одне із завдань офіцера – допомагати чоловікам під час проходження військово-лікарської комісії.
Андрій Маначинський. Фото: Суспільне Суми
“Рєбята, які сидять в чергах вперше, вони ставлять питання, звертаються. Тому що лікарі зайняті, вони не можуть відповісти: куди вперше піти, до кого звернутися. Комусь треба отримати документ, комусь виписку, чи подивитися чи все пройдено. Ну, багато є питань, на які я відповідаю”.
Андрій Маначинський. Фото: Суспільне Суми
На захист країни Андрій Маначинський став у 2014 році. У складі добровольчого батальйону понад рік обороняв Маріуполь. З початком повномасштабної війни він повернувся у військо.Основним напрямком, на якому служив військовий психолог, був Авдіївський. Неодноразово, розповідає, для надання допомоги йому привозили бійців, які отримали психологічну травму на полі бою:
“Там можуть бути ступори, можуть бути реакції з тим, що людина почне бачити якісь речі, або чути якісь голоси, такі прояви є. Можуть проявлятися тривожні й депресивні стани. Люди повертаються й можуть бути в гострій реакції на стрес”.
Прапор України на військовій формі. Фото: Суспільне Суми
Одна з історій про бійця, яка запам’яталася Андрію:
“Він почав свої бойові дії на Гостомелі, один вийшов, лишився живий з підрозділу один з небагатьох на Мащуні. Потім — Сєвєродонецьк, Бахмут і він попав в наш підрозділ. Трапилась така річ: відбувся вибух і його засипало землею. Але завдяки своїм діям – те, що він почав рухатись, він частково вивільнив руку і його побачили, допомогли, відкопали. Але стрес, із яким він поступив, був такий панічний.Через пів року я його побачив на відео, в нього брали інтерв’ю. Він у дуже гарному стані і його вважали, як кращий боєць, захисник. І мені було дуже приємно побачити те, що людина з досвідом бойовим не випала із колії.. ну, із своєї роботи. А це дуже важливо”.
Андрій Маначинський на службі. Фото: Суспільне Суми
Важливо ще й тому, додає військовослужбовець, що цим він показує приклад іншим бійцям: “Він зміг дати підтримку й навчити тих, хто новоприбулі, бо це дуже важливий фактор: коли в підрозділі є людина, яка має інтенсивний бойовий досвід – вони до нього прислухаються, вони копіюють його стратегії, вони орієнтуються на нього в самих важких і невідомих ситуаціях”.
Про психологічну підтримку бійців під час війни офіцер каже:
“Це має бути необхідне і основне завдання, тому що ми не можемо втрачати кваліфікованих бійців — вони основа і стрижень. Тому, наскільки ми надамо їм допомогу, підтримаємо, настільки буде сильнішою вся наша армія”, — говорить офіцер про психологічну підтримку бійців під час війни”.
Андрій Маначинський. Фото: Суспільне Суми
В Охтирському районному центрі комплектування, говорить Андрій він служить з кінця літа минулого року.
“110-та бригада два роки не була на ротаціях. Основною причиною, чому це відбувалось – це те, що не було особового складу, ким замінити їх. І тепер я розумію, що ця робота важлива в тому, щоб набирати, мотивувати людей, щоб вони могли давати можливість тим людям, які на фронті відпочивати, перезаряджатись. А це необхідна річ”, — додає Андрій.
suspilne.media
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
21.11.2024 За ніч і ранок зафіксовано 26 вибухів у двох громадах Сумщини
21.11.2024 На Сумщині відмінили аварійні відключення. Продовжують діяти погодинні
21.11.2024 Який стан постраждалих сумчан унаслідок ракетного удару 17 листопада
21.11.2024 У Сумах затримали сп’янілого водія BMW
21.11.2024 “Мріяла стати криміналістом”: однокласники загиблої у Сумах Анастасії Боровик розповіли про дівчину