Михайло Волов презентував виставку “Місто серця, мрій та спогадів”, присвячену Сумам

25.05.2024

Сумський митець Михайло Волов презентував виставку графічно-живописних робіт під назвою “Місто серця, мрій та спогадів”. 

“Олівець був моєю кращою іграшкою, з часом став моїм кращим другом, і я його ніколи в житті не кидав, хоча займався різними справами, різною діяльністю. Але з 16-го року я вирішив, що буду займатися виключно малюванням”, — розповідає про свій творчий шлях сумський художник Михайло Волов.

Митець презентував близько 30 своїх робіт в стінах дитячої художньої школи. Виставку назвав “Місто серця, мрій та спогадів”. Присвячена вона місту Суми, його цікавим куточкам і місцевим жителям, розповів автор графічно-живописних робіт.

“Ось ви бачите хлопчика, який грає на Сотні, бабуська, яка торгує квітами на Театральній площі. Це дівчина біля пішохідного мосту біля «Здибанки» займається зранку йогою, а я вже її там підмітив”, — говорить художник.

Зараз Михайло Волов викладає в художній школі, а колись навчався у цьому класі, розповідає його вчителька, а нині – колега Тетяна Суркова. “45 років тому мати привела до мене маленького чорноокого хлопчика. Він був найменший в групі, але від природи дуже обдарований. Дуже талановитий, відчував колір, в графіці гарно себе показував. У мене досі збереглися його роботи як пам’ять”, — згадує пані Тетяна.

Роботи Михайла Волова зберігаються в державних та приватних колекціях України та за кордоном: у США, Польщі, Македонії. Автор є ілюстратором 50 літературних видань, розповів про колегу директор дитячої художньої школи.

“Випадкова зустріч в колі митців звела мене з цією творчою особистістю. Перед особистим знайомством я побачив творчі роботи. Декілька років тому Михайло Юрійович провів майстер-клас для учнів художньої школи. Мене вразив темп роботи майстра: за півтори години було відпортретовано 12 учнів нашої школи, я взяв це на замітку. І зараз Михайло Юрійович є викладачем нашої школи”, — сказав Павло Остапенко.

У лютому роботи Михайла Волова експонувалися в сумському художньому музеї. 20 його робіт залишилися в стінах закладу. “Виставка була не традиційна для нашого музею. Це був зовсім свіжий ковток повітря. Всі звикли, що наш музей – це щось стабільне, більш класичне. А карикатура близька кожній людині, тим більш в такі важкі часи. Це зовсім інші енергії”, — розповіла директорка музею Влада Ярмак.

Художник ділиться: мріє, щоб у Сумах з’явилися мурали за його роботами, а на них були зображені міські контактні скульптури.

suspilne.media

Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: