Які навички розвивають заняття ментальною арифметикою?

28.05.2024

Сьогодні в багатьох батьків на слуху таке поняття, як ментальна арифметика — різні вправи, спрямовані на тренування навичок лічби та інших когнітивних здібностей. У цій статті ми розповімо, коли та кому варто займатися ментальною арифметикою та чим саме вона може допомогти у розвитку дитини.

Кому підходить така методика навчання?

Ментальною арифметикою можна займатись з дітлахами від 4 років, але сам процес, що тренує розумову діяльність, логіку та абстрактне мислення, корисний для усіх категорій дітей та навіть дорослих. Педагоги радять починати навчання не пізніше 16 років тільки тому, що зазвичай у дорослому віці навчатись складніше, але це можливо.

Що розвиває ментальна арифметика?

  • Тренування концентрації уваги
У ментальній арифметиці не можна досягти успіху без вміння концентруватися. Вже з першого заняття в дитини педагоги будуть розвивати усидливість, силу волі, витримку та інші навички, що допоможуть їй не тільки у період навчання, а й у дорослому житті.
  • Розвиток уяви
Один із секретів навчання ментальної арифметики — рахування на фізичних рахівницях (абакусі), а потім їх уявлення для проводження усіх обчислень в розумі. Гарно розвинена уява допоможе дитині не тільки у точних науках, а й у різноманітних творчих напрямках.
  • Розвиток логіки
Лічильна дошка, що використовується під час уроків ментальної арифметики, працює за простою логікою: ряди та кісточки відображають різні групи чисел. Поступово ті самі логічні прийоми знадобляться дитині в багатьох точних науках, у т.ч. алгебрі, геометрії, тригонометрії, фізиці, хімії тощо.
  • Тренування обох півкуль мозку
Ліва півкуля відповідає за логіку, раціональні дії, ухвалення рішення, а права — за креативне мислення, яке теж має велике значення в нашому житті. Під час занять з ментальної арифметики в роботу включаються обидві півкулі, що дуже важливо для гармонійного розвитку людини.
  • Поліпшення пам'яті
Коли дитина займається ментальною арифметикою, вона постійно працює з новими прикладами та запам'ятовує різні техніки рахування. Це дуже активне тренування пам'яті, якій постійно підкидають нові цікаві завдання.

Інші новини:

Коментарі: