30.05.2024
На базі кожної філії ДП «Ліси України» функціонують лісові пожежні станції (ЛПС), оснащені всім необхідним інвентарем, а також командами лісової охорони, які беруть участь у ліквідації загорянь.
Однак іноді масштаб лісових пожеж стає настільки великим, що місцеві команди не можуть впоратися власними силами. У таких випадках формуються зведені загони пожежогасіння – тимчасові формування, які залучають працівників лісової охорони з інших, переважно сусідніх, областей.
У північних регіонах загалом діє 2 зведені загони:
1 загон розміщується на Сумщині. Він налічує 12 чоловік та 4 одиниці техніки. Філії за потреби вирушають на ліквідацію пожеж на територію Чернігівської, Сумської, Харківської та Полтавської областей.
2 загон розміщується на Чернігівщині. Налічує 15 чоловік та 3 одиниці техніки. Філії вирушають на територію Сумської, Чернігівської, Полтавської та Київської областей.
Олександр Назаренко, інженер з охорони та захисту лісу, пояснює, як відбувається підготовка загону на прикладі Охтирської філії ДП «Ліси України»:
«Вогонь у лісі, особливо в пожежонебезпечний період, поширюється надзвичайно швидко. Як тільки ми отримуємо команду вирушати на ліквідацію пожежі, часу на збори у нас небагато. Треба швидко зреагувати, взяти все необхідне і негайно виїжджати. Пожежний автомобіль у нас завжди готовий. Ми не витрачаємо часу на завантаження інвентарю чи води – все вже тут: 4,5 куба води, ранцеві вогнегасники, лопати, вогнетривкі костюми й чоботи, димозахисні маски, аптечки, рації для зв’язку. Днями ми чекали виклику, щоб виїжджати на Ізюмщину, де 24 травня внаслідок військової агресії рф почалася велика пожежа, яка перейшла в стан надзвичайної. На щастя, на даний час пожежу в лісництві вдалося взяти під контроль».
Оскільки гасіння масштабних пожеж – це тривалий процес, у пожежних автомобілях зведених загонів є все необхідне для перебування на місці ліквідації щонайменше 3 доби: намети, сухпайки, каримати, спальні мішки, газовий балон та посуд для приготування їжі.
Пожежонебезпечний період – це час, коли всі працівники лісової охорони 24/7 перебувають напоготові, роблячи все можливе, щоб захистити лісові масиви та населені пункти від нищівного полум’я.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
21.11.2024 За ніч і ранок зафіксовано 26 вибухів у двох громадах Сумщини
21.11.2024 На Сумщині відмінили аварійні відключення. Продовжують діяти погодинні
21.11.2024 Який стан постраждалих сумчан унаслідок ракетного удару 17 листопада
21.11.2024 У Сумах затримали сп’янілого водія BMW
21.11.2024 “Мріяла стати криміналістом”: однокласники загиблої у Сумах Анастасії Боровик розповіли про дівчину