02.06.2024
Відтепер кожен мешканець обласного центру має змогу звернутися до Центру життєстійкості – безбар’єрного простору, де людина може отримати психосоціальну підтримку, розвантажитися та проконсультуватися з проблемних питань. Це – експериментальний проєкт Мінсоцполітики, ініційований в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
Центр життєстійкості у Сумах запрацював із початку травня. Його реалізує громадське об’єднання «Мереживо», отримавши перемогу в конкурсі. Наразі для стаціонарного розміщення Центру готується приміщення (вул. Іллінська, 51д), а доки його облаштовують – можна звертатися за допомогою до фахівців Сумського обласного центру соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді. Телефон – (063) 115-07- 16.
– У Центрі життєстійкості будь-хто може отримати професійну психологічну допомогу, знайти опору та навчитися долати стреси, – розповідає начальник Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Сумській області Ірина ПАНЧЕНКО. – Тут професіонали порадять, куди звернутися і як справлятися з проблемами. Через індивідуальні консультації та групові заняття кожен може отримати практичні інструменти для самодопомоги, познайомитися з тими, хто проходить схожі виклики. В одному приміщенні може зібратися до 12 людей із визначеною потребою, коли послуга надається колективно. Залучені спеціалісти працюють за державний кошт, щоб допомогти потребуючим подолати складні життєві обставини, адаптуватися до сьогодення».
Аби фахівці могли визначитися з напрямком допомоги – відвідувач заповнює вхідну анкету. Вона нескладна, проте дуже інформативна для того, щоб зрозуміти потребу у вирішенні проблемних питань, запитах на навчання, допомогу, психологічну підтримку тощо. «Людина може розраховувати, приміром, на навчання з вдосконалення навичок сімейної взаємодії, використанню прийомів емоційного та психологічного розвантаження, – продовжує директор обласного центру соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді Тетяна Шевченко. – Або – на допомогу в оформленні інвалідності або інших соціальних статусів, участі у групових заняттях (підтримка при переживанні втрати, подолання гострого психоемоційного стану тощо). Планується організація занять із арт-терапії, майстер-класів, клубів за інтересами.
Коли анкета заповнена – за потребою конкретної людини пропонується захід, якщо йдеться про групову форму, чи в індивідуальному порядку – підбирається відповідний фахівець. Допомога надається як дорослим, так і дітям – кваліфікованими психологами, фахівцями із соціальної роботи».
Через війну серед місцевих жителів, внутрішньо переміщених осіб, значно зріс рівень тривожності. Люди потребують більшої взаємодії між собою, більш цінними стали людські стосунки та реальний «теплий» контакт. «Зараз ми бачимо великий запит на зустрічі з психологами, навчання з подолання стресових станів. Саме в Центрі життєстійкості люди зможуть «проживати» свої емоції і вчитися працювати з ними. Усі зустрічі – безкоштовні і що важливо – конфіденційні. Центри життєстійкості покликані стати місцем відновлення для кожної людини – незалежно від віку, гендеру, соціального статусу, чи віросповідання», – підсумувала Тетяна Шевченко.
shans.com.ua
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
24.11.2024 Вибухи з танку та артилерії: вночі ворог здійснив 2 обстріли Хотінської громади
24.11.2024 Знаменита актриса попросила шанувальників підтримати Глухів та Суми
24.11.2024 Сумський завод релокувався на Тернопільщину
24.11.2024 Сумчани самостійно збудували спортивний майданчик в одному з житлових масивів
24.11.2024 Під Сумами хіміки ДСНС вилучили небезпечну речовину