Літо – сезон кишкових інфекцій: у Шосткинській громаді на 15% більше випадків ГКІ

05.06.2024

Епідемічний сезон кишкових інфекцій триває. Туберкульоз, вірусний гепатит, хвороба Лайма – небезпечні інфекції, які частішають улітку. Так, за минулий тиждень у Шосткинській громаді зареєстровано 2 випадки гострих кишкових інфекцій (ГКІ). Це на 15% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Загалом за 4 місяці 2024 року в громаді зареєстровано 30 випадків ГКІ.

Шосткинський районний відділ ДУ «Сумський ОЦКПХ МОЗ» нагадує, що пік захворюваності на ГКІ припадає на теплий період року, коли створюються сприятливі умови для розмноження збудників інфекції.

Щоб уберегти себе та близьких від кишкових інфекцій, рекомендується:

Дотримуватися правил особистої гігієни: ретельно мити руки з милом перед їжею та після туалету, вживати лише кип’ячену або бутильовану воду, ретельно мити овочі та фрукти.

Вживати продукти харчування з холодильника, не вживати в їжу продукти з ознаками псування.

Не купувати продукти харчування в несанкціонованих місцях продажу.

Інші інфекційні захворювання:

За тиждень зареєстровано 1 випадок сальмонельозу, 2 випадки вірусного гепатиту парентерального, 2 випадки туберкульозу, 3 випадки вітряної віспи, 1 випадок мононуклеозу, 1 випадок скарлатини, 1 випадок токсокарозу, 1 випадок педикульозу.

За 4 місяці 2024 року зареєстровано 4 випадки сальмонельозу, 16 випадків вірусного гепатиту парентерального, 8 випадків туберкульозу, 19 покусів тваринами (з них 7 – безпритульними).

З початку року зареєстровано 2 випадки хвороби Лайма

Відповідно до діючого законодавства, необхідним запобіжним заходом є організація проведення дезінсекційних робіт щодо боротьби з кліщами на території місць масового перебування людей в населених пунктах Шосткинської громади.

Заходи профілактики:

Для профілактики хвороби Лайма рекомендується уникати відвідування місць проживання кліщів, носити закритий одяг під час прогулянок у лісі, використовувати репеленти.

Для профілактики вірусного гепатиту парентерального рекомендується використовувати одноразові шприци та голки, уникати незахищених статевих контактів, не вживати наркотики.

Для профілактики туберкульозу рекомендується пройти обстеження манту або тест на інтерферон гамма, вакцинуватися БЦЖ (за показаннями)

shostkanews.city

Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: