07.06.2024
Мінно-вибухові травми, осколкові поранення, опіки та інше механічне травмування внаслідок бойових дій – щоденний виклик для медиків.
Сьогодні такі травми отримують як військові, так і цивільні. Після них виникають складні дефекти шкіри та м’яких тканин, які не здатні швидко загоїтись самостійно та заважають подальшому лікуванню.
«Існує кілька методик пластичної реконструкції подібних дефектів, якими користуються травматологи. Зокрема пластика лоскутів на постійній живильній ніжці», – говорить Артур Красненко, лікар ортопед – травматолог Сумської центральної міської клінічної лікарні.
Метод є досить ефективним, але унікальним для Сумщини. Передбачає трансплантацію власного шкірного та підшкірного покриву пацієнта разом із живильними судинами, що забезпечують постійне кровопостачання пересадженого лоскуту. Така методика активно використовується для лікування пацієнтів ЦМКЛ. Операція дозволяє перекрити великі дефекти, які вимагають тривалого та стабільного кровопостачання.
Для цього, неподалік від місця ураження обирається донорська ділянка, де можливо зберегти постійну судинну ніжку. Ця ділянка вирізається хірургічним методом так, щоб тканини не втратили кровопостачання. Далі цей лоскут переміщується до місця дефекту і перекриває його.
За останній рік лікарями ЦМКЛ вже проведено близько 10 таких оперативних втручань, результат – 100% відновлення ураженої ділянки.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
21.11.2024 За ніч і ранок зафіксовано 26 вибухів у двох громадах Сумщини
21.11.2024 На Сумщині відмінили аварійні відключення. Продовжують діяти погодинні
21.11.2024 Який стан постраждалих сумчан унаслідок ракетного удару 17 листопада
21.11.2024 У Сумах затримали сп’янілого водія BMW
21.11.2024 “Мріяла стати криміналістом”: однокласники загиблої у Сумах Анастасії Боровик розповіли про дівчину