10.06.2024
У Сумах працює Центр допомоги врятованим. Тут надають соціально-психологічну допомогу людям, які її потребують через війну. Послугами Центру можуть скористатися внутрішньо переміщені особи та місцеві мешканці.
Пані Ольга відвідує сумський Центр допомоги врятованим близько місяця. Жінка розповідає: прийшла за допомогою, оскільки сама доглядає маму-інваліда, яку забрала з Білопілля. Каже, було дуже важко.
“Я ночами не спала, в мене може з’явився якийсь стрес. І оскільки вона інвалід, я дуже потребувала гуманітарної допомоги – засобів гігієни для моєї мами. Також ще мені вони повідомили, що можна звернутися за допомогою грошовою, в організацію ООН, і там отримати якісь кошти для своєї мами, через те, що вона переселенка з зони бойових дій”, — говорить Ольга.
Ольга також відвідує психолога. “Тут мене підтримують”, — додає жінка.
Психологиня Центру Яна Мелешко каже, що переважно до неї звертаються із запитами, притаманними воєнному часу.
“Мова йде про панічні атаки, страхи, емоційне вигорання, сімейні конфлікти, порушення сну, а також є окрема, вразлива, категорія людей, які переживають біль втрати близької людини. Буває таке, що одного разу вистачає, але, як практика показує, потрібно приходити декілька разів, щоб більш-менш налагодити психічний стан людини”.
Пані Катерина з дітьми приїхала з окупованої території, з Луганщини. Приходять на консультації мінімум раз на тиждень.
“У мене менша дитина вже посміхається, бігає, вона не затуляє вушка, коли чує дуже гучні звуки, і це вже результат. Вона комунікабельна, дуже активна і весела дівчинка. Елічка в нас також займається з психологинею, вони займаються вправами, і мені здається, що в нас все на краще. Ці воєнні обставини, те, що ми пережили в окупації – ми можемо про це розмовляти, ми можемо це аналізувати і дивитися надалі, як нам вчиняти”, — ділиться жінка.
Психолог, юрист, соціальний працівник надають консультації у Центрі допомоги врятованим безкоштовно. Всі спеціалісти пройшли навчання по допомозі у складних життєвих обставинах, розповідає соціальна фахівчиня Анастасія Крикуненко. Вона, зокрема, консультує з питань медичної та гуманітарної допомоги, тимчасового прихистку, державних виплат. Каже, на допомогу можуть розраховувати всі українці: “Отримувачі допомоги не мають надавати докази того, що вони постраждали від війни чи зазнали насильства”.
Юрист Центру Олексій Безвін допомагає зібрати необхідні документи:”На сьогодні одним із нагальних запитів є роз’яснення процедури компенсації за пошкоджене або зруйноване майно через бойові дії. Такі справи потребують копіткого розгляду та багато уваги”.
Суми стали 12 містом, де відкрився Центр допомоги врятованим.
Офіс розташований на вулиці Олександра Аніщенка, дізнатися подробиці можна за телефоном гарячої лінії (050) 851 79 35.
Центр створений за ініціативи офісу віцепрем’єрки з питань європейської інтеграції, за сприяння урядової уповноваженої з питань гендерної політики та у партнерстві з Фондом народонаселення ООН в Україні. Фінансову підтримку надали уряди Австрії, Бельгії, Іспанії, Швеції та благодійний фонд “Посмішка.ЮА”.
suspilne.media
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
21.11.2024 За ніч і ранок зафіксовано 26 вибухів у двох громадах Сумщини
21.11.2024 На Сумщині відмінили аварійні відключення. Продовжують діяти погодинні
21.11.2024 Який стан постраждалих сумчан унаслідок ракетного удару 17 листопада
21.11.2024 У Сумах затримали сп’янілого водія BMW
21.11.2024 “Мріяла стати криміналістом”: однокласники загиблої у Сумах Анастасії Боровик розповіли про дівчину