У Сумській ОВА відзвітували про центри життєстійкості Сумщини

14.06.2024

Шосткинський, Глухівський, Путивльський та Сумський центри представили перші результати своєї діяльності під час засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Сумській обласній військовій адміністрації.

Заступниця начальника ОВА Олени Бойко відзначила, що незважаючи на прикордонний статус, Сумщина входить у трійку лідерів, де якісно розбудовують систему життєстійкості та створюють простори для надання підтримки громадянам у кризових ситуаціях.

«Лідерство завжди потрібно утримувати. Воно має стимулювати рухатися вперед, щоб залишатися і надалі серед кращих і розвиватися в даному напрямку. Тому для кожного з нас важливо, щоб центри життєстійкості були не просто красивими будівлями, а ставали соціальними осередками, куди кожна людина може завітати і отримати необхідну допомогу та наснагу долати життєві труднощі», – повідомила Олена Бойко.

Так, 4 центри у громадах Сумщини вже відкрили свої двері для людей і працюють за принципом соціальних хабів. Фахівці у закладах надають психоемоційну допомогу, здійснюють консультування для військовослужбовців, ветеранів, членів їх родин, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, багатодітних родин, а також для усіх громадян, хто знаходиться у скруті й потребує підтримки.

Для відвідувачів проводяться групові та індивідуальні заняття, тренінги з емоційного розвантаження, арттерапія. На основі вхідного анкетування та визначення потреб спеціалісти вибудовують роботу з різними категоріями, формують групи самодопомоги, батьківські клуби тощо. Для цього спеціалісти центрів життєстійкості пройшли відвідне навчання та постійно підвищують свою кваліфікацію.

Наприклад, у Глухові зараз працюють над запровадженням занять із подружжями військових. А у Шостці допомагають своїм гостям за допомогою майстерні гончарства. До речі, в обох центрах додатково облаштовано ігрові кімнати для діток, щоб їхні батьки могли спокійно долучитися до занять і не турбуватися, де залишити малечу.

Лідером за кількістю наданих послуг є Сумський центр. Попри те, що наразі питання приміщення для закладу ще вирішується, фахівці вже невпинно працюють з відвідувачами на базі організації, яка визначена надавачем послуги життєстійкості.

«Дякую всім, хто вже працює над питанням життєстійкості у своїх громадах. Власним прикладом ви довели, що бути першими – варто. Попит на таку послугу буде лише зростати, тому закликаю звернути увагу на введення додаткових посад психолога, в тому числі дитячого психолога, де це необхідно. В даному питанні варто скористатися можливостями допомоги від міжнародних партнерів щодо залучення спеціалістів», – підкреслила вона.

Окремо Олена Бойко звернула увагу на необхідність вирішення питань з приміщеннями, відповідного облаштування простору та умеблювання кімнат для організації ефективної роботи з відвідувачами центрів, повідомили в ОВА.

Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: