Причини залежності котиків від м'яти

21.06.2024

Котяча м'ята – запашна рослина і справжнє джерело задоволення для котів. Власники тварин часто непокояться через надмірну залежність їх котів м’ятою. Тим часом, багато джерел стверджують, що котовник абсолютно безпечний. Максимальна шкода, яку він здатен заподіяти, - легкий розлад шлунку (у котів, що з'їдають забагато рослини).

Чим вабить і як діє

У складі котячої м'яти присутній непеталактон. Коли тварина вдихає аромат даної речовини, її нюхові рецептори надсилають сигнал у головний мозок, активуючи ділянку, пов'язану із задоволенням і сексуальним потягом. Реакція кішок на котовник різна. Переважно спостерігається справжня ейфорія (як у людини, що вирішила грати в казино і виграла великий грошовий приз). Ця ейфорія у котів триває 5-15 хв. В цей час коти:
 • гризуть стеблинки рослини;
 • видають задоволені нявкання або бурчать труться об листя;
 • катаються по землі;
 • іноді починає виділятися слина.
Ця поведінка нагадує ту, що спостерігається під час тічки.

Котовник є корисним для нервових, насторожених або перезбуджених тварин. Він знижує у них емоційну напругу, замінюючи агресію на спокійну поведінку. Третина кішок повністю байдужа до котячої м'яти. Кошенята до настання періоду статевого дозрівання також не виявляють до рослини інтересу.

Шкода котовника для тварини

Котячу м'яту ветеринари вважають безпечною. Після 15-хвилинного періоду ейфорії (кішки впадають в ступор або активно катаються по підлозі) спостерігається втрата інтересу до рослини. В деяких випадках котяча м'ята не підходить для легко збудливих і агресивних кішок. У таких тварин вона викликає:
 • агресію до інших тварин і господаря,
 • сильну настороженість;
 • потребу мітити територію.
Незалежно від реакції, зловживати м’ятою не варто.

Користь м’яти

Рослина використовується для корекції поведінки:
 • Заспокоює перезбуджених вихованців;
 • активізує млявих котів.
Трохи котячої м'яти, доданої в корм, поліпшує апетит тварини. Для рослини характерні бактерицидні властивості. Вона добре впливає на роботу шлунку. Деякі паразити не переносять м’яту, тому рослину застосовують і для профілактики гельмінтозу. Якщо кішка ігнорує дряпку і дряпає меблі, нанесення котячої м'яти на дряпку може допомогти розв'язати проблему.

Дія м’яти на кота

Вирощування котячої м'яти в домашніх умовах потребує часу та ретельного догляду за рослиною. Тож вигідніше купити її у спеціалізованому магазині. Вибір продуктів з котячою м'ятою залежить уподобань власника, цілей використання, характеру кішки:
 • Іграшки з котовником: ефективний спосіб привернути до гри увагу улюбленця і стимулювати його активність. Найбільшу зацікавленість у кішок викликають тканинні іграшки, наповнені засушеною рослиною;
 • спрей: засіб привернення уваги до певних місць;
 • ласощі: в них поєднується м'ясо, вітаміни, мінерали та м'ята.
Кущ котячої м'яти на ділянці дає змогу улюбленцю самостійно обирати час для «підвищення настрою».

Інші новини:
19.07.2024 Голова Сумської райради Геннадій Дем’яненко: «Стабільне електропостачання для прикордонних населених пунктів: маємо позитивні зміни для жителів»
19.07.2024 Передчасно пішов із життя керівник глухівської ТРК «ТВ-КОМ» Олександр Макаренко
19.07.2024 За ніч і ранок на Сумщині зафіксовано 16 вибухів: поранена жінка
19.07.2024 В Угроїдах через ворожий обстріл пошкоджено газопровід та приватні будинки
19.07.2024 Як живуть у віддаленому селі на Сумщині за 3 кілометри від російського кордону
19.07.2024 Сумчанин виграв марафон в Італії

Коментарі: