Як виживають мешканці Миропільської громади під постійними обстрілами

04.07.2024

Село Миропілля  обстрілюється військами РФ кожного дня. Про це розповіла секретарка Миропільської сільської прикордонної громади Олена Шаркова. Жінка говорить, російські військові обстрілюють як об’єкти критичної інфраструктури села, так і приватні домогосподарства.

Пан Роман нині мешкає у Миропіллі. Планує залишити село, виїхати у Суми, але каже – не тому, що боїться обстрілів, а на роботу. Як вберегтися, коли обстрілюють вже знає: “Як поряд, то доводиться шифруватися, або упор лежачи приймати. Якщо вже свистить, поряд вже свистить, то вже потрібно падати. Тому, що розумієш – що десь поряд упаде. У цьому році багацько таких випадків було. Прилітало, хата вся “покоцана”, що нормально все, це в кожного тут напевно “покоцана””.

Має двох доньок та дружину, розповів чоловік. Вони нині живуть у Сумах: “Господарства у мене немає. Картоху посадив. Корів продав, було дві корови, тримав дві корови, доїв, нормально, був заробіток, а з цією війною довелось продати. Собаку й кішку залишаю, ну комусь скажу, будуть годувати ходить”.

У будинку, говорить пан Роман, не залишилось вже нічого цінного для нього, більшість вивезли завчасно. “Меблі та морозилку, більш нема в мене, що і красти. Телевізор я не дивлюсь, телевізора немає, я сам віддав свій телевізор. В будинку була дитяча кімната. Прошивало її осколками наскрізь теж. Все вибивало повністю. У дверях наскрізні дірочки”.

Пан Андрій — місцевий підприємець. Розповів, як на його подвір’я минулого тижня прилетів російський дрон:

“Якраз в хаті були. Я почув стрілянину, що стріляють, хотів вийти подивиться, де летить, але трішки не встиг вийти. До дверей і почув, як пікірує дрон. Ліг і вибух після того, все посипалось. Один упав раніше, нас дома не було, на городі впав якраз дрон, він попав у сітку рабицю”.

Андрій сказав, що поки виїжджати з Миропілля не планує: “Ми тут живемо, тут робота, це ж магазин не закрити просто. Закрити і все викинуть? Ну як, все одно ж потрібно працювати, треба зароблять і після війни будуватись доведеться”.

В меморіал, присвячений перемозі у Другій світовій війні, було кілька влучань російської артилерії саме 9 травня, розповіли місцеві мешканці. Поруч розташований продуктовий магазин. Продавчиня, пані Ірина, розповіла, що основна маса людей виїхала із села: “Залишились декотрі, в основному пенсіонери, яких шкода, які просять, дякують, що ми ще тримаємось. Коли обстріли перебивають по енергосистемі, добу і навіть більше у нас не було світла, то це звичайно складніше вже. У нас ось “пожарка” – її зараз немає, але бомбосховище залишилось, бігаємо”.

Секретарка Миропільської громади Олена Шаркова сказала, що з села евакуювалась частина рятувальників. “У нас так трапилось, що була пожежа не від вибуху – згорів повністю сарай, придворові надбудови. Довелось людям, ми гасили усі, з відрами. ДСНС приїхали, але ж ви розумієте – із Сум доїхати до нас, приїхали на згарище”, – розповіла посадовиця.

Обстрілювати село, каже Олена Шаркова, почали частіше півтора тижня тому: “Зачасту це скидання FPV-дронів, також літальні апарати, такого самольотного типу, вибухівку до них прив’язують, скидають. Вишки мобільних операторів, ну і звичайно по селу працюють, по приватних домогосподарствах, тобто по селу”.

За словами Олени Шаркової, на сьогодні у громаді пошкоджені понад 300 домогосподарств. В Миропіллі залишається понад 2300 мешканців. Це близько половини від тих, хто жив тут до повномасштабної війни.

suspilne.media

Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: