Жителі Сумщини можуть скористатись програмою “Земельний банк”

11.07.2024

Фонд державного майна України реалізує проєкт «Земельний банк»: що змінилось у правилах користування землями сільськогосподарського призначення державної власності?

Про особливості реалізації проєкту «Земельний банк», які переваги і хто може скористатись програмою – розповіли представники Регіонального відділення Фонду державного майна в Полтавській та Сумській областях під час брифінгу в офіційному медіацентрі Сумської ОВА.

Як зазначили спеціалісти Регіонального відділення Фонду держмайна, мета створення «Земельного банку» – організація прозорого ринку суборенди державних земель, які знаходяться у користуванні державних підприємств. Він дозволить розпочати власну справу, орендувавши земельну ділянку через онлайн-аукціон.

«На сьогодні загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності становить 806 тис. га. При цьому державний бюджет не отримує жодної копійки від оренди цих ділянок. Державні підприємства використовують землю на праві постійного користування та сплачують податок до місцевих бюджетів у розмірі 1% нормативної грошової оцінки земель. Закон №3272 передбачає припинення права постійного користування такими землями та передачу їх в оренду суб’єктам господарювання державного сектору економіки, які перетворюються з державних підприємств на акціонерні товариства або товариства із обмеженою відповідальністю», – повідомила заступник начальника регіонального відділення Світлана Петрова.

Таким чином згідно зі змінами до закону, 90% орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності будуть сплачуватись до бюджету держави, 10% – надходитимуть до загального фонду місцевих бюджетів.

«Фонд Державного майна вже розпочав консолідацію земель до Земельного банку. Вже сформований перший пул земельних ділянок загальною площею 104 тис. га, які вилучені у 51 державного підприємства та 7 державних установ і передані до державного підприємства «Фонд аграрних інвестицій». Саме він виконує функцію оператора «Земельного банку», – зазначила Світлана Петрова.

Оператор Земельного банку – Державне підприємство «Фонд аграрних інвестицій» оформить за собою право постійного користування вилученими земельними ділянками і зможе передавати їх в суборенду на земельних торгах.

«Розмір орендної плати має складати не менше, ніж 12% від нормативно грошової оцінки земельної ділянки. Оператор виступить організатором публічних земельних торгів на платформі Прозоро. Строк суборенди може становити не більше 14 років для вирощування однорічних насаджень і не більше 25 років – у випадку для ділянок, переданих в суборенду для вирощування багаторічних насаджень», – пояснили спеціалісти Регіонального відділення Фонду держмайна.

Взяти участь у торгах може кожен охочий. Для цього слід обрати лот, зареєструватись на будь-якому з підключених до системи майданчиків, подати заяву на участь в аукціоні, сплатити реєстраційний та гарантійний збір, взяти участь в аукціоні, запропонувавши свою переможну ставку. Далі слід пройти кваліфікацію, укласти договір за результатами аукціону та сплатити суборендну плату за перший рік.

Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: