18.07.2024
Про це повідомив під час підсумкового засідання робочої групи з питань дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого при Сумській обласній військовій адміністрації керівник апарату Сумської ОВА Ігор Кальченко.
«Сьогодні ми проводимо підсумкове засідання, і я дякую членам робочої групи: за ці роки нам вдалося зрушити питання дерусифікації з мертвої точки. Ви працювали, залучали до цього процесу громадськість. На жаль, не всі громади були активними в наданні своїх пропозицій, – зазначив Ігор Кальченко. – Але кожен з тут присутніх розумів, що треба цей процес рухати, тож робота була кропіткою і вже на підпис голови Сумської ОДА – начальника ОВА підготовлені два проєкти розпорядження – щодо перейменування об’єктів топонімії та щодо демонтажу пам’ятників, пам’ятних знаків чи їх елементів».
У проєкті розпорядження міститься перелік із 323 об’єктів топонімії у Сумській області, пропонуються до перейменування. Це вулиці, провулки, сквери, площі, шляхопроводи. Деталі по населених пунктах дивіться за посиланням: https://sm.gov.ua/images/docs/2024/toponimu18.07.2024.doc.
Член робочої групи – голова Сумського осередку Наукового товариства ім. Шевченка, кандидат філологічних наук Сергій П’ятаченко теж подякував колегам за роботу, наголошуючи, що в цьому переліку топонімії є назви вулиць на честь відомих людей, в тому числі, і, на жаль, незаслужено забутих. Наприклад, в м. Ромни пропонують перейменувати одну з вулиць на Вулицю Павла Гнідича – українського фольклориста, етнографа, історика української літератури, життя та діяльність якого пов’язані з Ромнами.
«Дуже доречно, що в м. Ромни з’явиться вулиця науковця, про якого люди незаслужено забули», – підкреслив Сергій П’ятаченко.
Також під час засідання робочої групи з питань дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого погоджено «Перелік пам’яток культурної спадщини місцевого значення, щодо яких визначена потреба демонтажу (вилучення) з публічного простору та/або їх окремих елементів, які містять символіку російської імперської політики з дотриманням вимог законодавства у сфері охорони культурної спадщини» (їх налічується 476) та «Перелік пам’ятних знаків, меморіальних/пам’ятних дошок, щодо яких визначена потреба демонтажу (вилучення) з публічного простору та/або їх окремих елементів, які містять символіку російської імперської політики» (21 об’єкт).
«Якщо ми не повернемо свою історію, то нам нав’яжуть чужу. Це сусідня країна намагалася робити чи не протягом усієї історії української державності, – підкреслив Ігор Кальченко. – Тому для тих, хто й досі продовжує говорити, що це «не на часі», я підкреслюю: якраз сьогодні на часі! Відроджуємо нашу історію і будуємо наше майбутнє. Це наш обов’язок перед кожним воїном, який сьогодні відстоює незалежність України на полі бою, і наш обов’язок перед наступними поколіннями українців, які мають ходити українськими вулицями та площами і носити квіти до пам’ятників українських, а не чужих героїв».
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
21.11.2024 За ніч і ранок зафіксовано 26 вибухів у двох громадах Сумщини
21.11.2024 На Сумщині відмінили аварійні відключення. Продовжують діяти погодинні
21.11.2024 Який стан постраждалих сумчан унаслідок ракетного удару 17 листопада
21.11.2024 У Сумах затримали сп’янілого водія BMW
21.11.2024 “Мріяла стати криміналістом”: однокласники загиблої у Сумах Анастасії Боровик розповіли про дівчину