Чому сумські чиновники більше “працюють” на енергетичних олігархів, а не на сумчан

18.07.2024

Представники Сумської міської територіальної громади взяли участь у черговому заході під назвою «Розширення законодавчих рамок для стійкості: шлях до енергетичної децентралізації», – про що вони радо прозвітували на офіційному сайті Сумської міськради, наче зробили якесь величезне досягнення. Здавалося б, нарешті реальні кроки в енергетиці, але, як завжди, все звелося до балачок і обміну поодинокими прикладами, які так і не стали системними, – аналізує ситуацію телеграм-канал “Суми: Головне”.

Учасники цього чудового зібрання обговорювали важливі питання розвитку розподіленої генерації та покращення умов для відновлювальних джерел енергії (ВДЕ). Все це виглядало так обнадійливо, що аж сльози на очі наверталися. А от реальні справи залишилися в минулому.

Сумська міська ТГ хизувалася своїми “успішними” кейсами з реалізації проєктів ВДЕ, зокрема сонячною електростанцією на одному з водозаборів. Ну що ж, маємо хоч одну світлу пляму серед темного енергетичного простору міста. Заступник міського голови Римма Бикова розповіла про амбітні плани щодо розвитку відновлювальної енергії для медичних закладів, а головний інженер КП «Міськводоканал» Олексій Жуков презентував концепцію встановлення СЕС на об’єктах комунального підприємства. Але, як завжди, все це — лише слова.

Під час візиту до Житомирської міської громади учасники заходу ознайомилися з досвідом поступового переходу міста на ВДЕ, процесом реконструкції очисних споруд водоканалу, особливостями роботи ТЕЦ на біомасі та сонячною електростанцією на даху місцевої лікарні. Чудово, звичайно, тільки ось у Сумах реалізація подібних проєктів загрузла у бюрократичних перепонах.

Захід «Розширення законодавчих рамок для стійкості: шлях до енергетичної децентралізації» був організований ГО «Екоклуб» спільно з Посольством Німеччини в Києві. Що ж, балакати про енергетику завжди приємно, особливо коли реальні справи залишаються десь далеко за горизонтом. Можливо, колись ці балачки перетворяться на реальні кроки, але поки що бюрократія залишається головною перепоною на шляху до світлого енергетичного майбутнього Сум.

З приводу бюрократії додамо, якщо вже чиновники про це чомусь не хочуть говорити – головна проблема для приватного інвестора, окрім значних коштів – це ціла купа дозвільних документів і штучних перепон від обленерго, для встановлення домашнього енергетичного обладнання. Політика обленерго сьогодні така – що зроблено все можливе, щоб максимально загальмувати встановлення домашніх сонячних станцій, щоб люди споживали електрику тільки продану їм олігархами.

Ще більше це актуально для міста, де люди могли б встановлювати сонячні панелі на дахах багатоквартирних будинків, але бюрократія тут настільки велика, що мабуть, у Сумах не має ЖОДНОГО прикладу встановлення домашньої приватної сонячної станції на житлових багатоквартирних будинках! І про це неподобство сумські чиновники чомусь мовчать, хизуючись незрозумілими прикладами які апріорі не можуть бути масовими. До чого всі ці наради, які ні на що не впливають, якщо наші можновладці не помічають очевидних речей у цій сфері? Чи може вони це роблять спеціально, бо їм хтось за це платить? Бо якихось інших причин не помічати очевидного “безпредєла” в енергетичній сфері – не має. Шкода, що навіть тотальна криза в Україні, війна та її наслідки – так і не змінили державні підходи у цій сфері…

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: