19.07.2024
Як зазначила заступниця начальника Сумської ОВА Олена Бойко, з початку повномасштабного вторгнення росії на Сумщині пошкоджено 9249 об’єктів. Переважно постраждав житловий фонд, окрім цього – об’єкти критичної та соціальної інфраструктури
«Ми маємо відбудувати всі ці об’єкти і не відкладати питання на потім, маємо знайти оптимальні рішення та можливості для відбудови вже зараз. Внаслідок масових руйнувань об’єктів житлового фонду, інфраструктури на території ряду громад області утворюється значна кількість відходів руйнувань. Ці території потребують очищення, а утворені відходи вимагають не тільки правильного поводження, але й можуть бути використані для будівництва та реконструкції пошкоджених об’єктів. Досить багато країн мають досвід використання будівельних відходів і готові ним поділитися», – говорить Олена Бойко.
Про досвід реалізації проєктів за принципом циркулярної економіки під час наради розповіли представники ГО «Вейс» та Neo-Eco. За словами менеджерки компанії Лідії Шимон, переробка і вторинне використання відходів руйнувань на сьогодні – це можливість заощадити ресурс.
«Ми вже реалізували подібний проєкт у Гостомелі. За кілька тижнів разом з командою демонтували 4 будинки, які були зруйновані внаслідок російських обстрілів. Після сортування і переробки ці матеріали можуть знову використовуватись у будівництві. Ми знаємо, що Сумська область, на жаль, теж зазнала руйнувань, тому радо готові співпрацювати із громадами Сумщини у цьому напрямку», – розповіла Лідія Шимон.
Як залучити інвестиції для відбудови громад і яку допомогу можуть надати міжнародні донори – ці та інші актуальні питання представники громад Сумщини зможуть обговорити під час конференції, яка відбудеться наприкінці серпня у Сумах.
«На цьому заході будуть присутні більше десятка міжнародних донорів. Важливо, щоб громади до цього часу підготували своє бачення, адже це можливість пошуку і залучення інвесторів. Згодом разом з обласною військовою адміністрацією ми оберемо кілька найбільш цікавих проєктів, які будуть представлені вже на конференції в Польщі», – додав керівник ГО «Вейс» Олександр ІВЧЕНКО.
Директорка Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів Сумської ОДА Ірина Кашпур закликала керівників територіальних громад області долучатись до співпраці, адже додаткова фінансова підтримка від інвесторів – це можливість пришвидшити відбудову інфраструктури Сумщини.
Вирішити ці проблеми, з якими зіштовхнулась наша область через збройну агресію ворога, самотужки буде досить складно. Ми розуміємо, про які обсяги руйнувань йде мова. Наша задача – залучати якомога більше донорів, які готові нам у цьому допомогти. Долаючи наслідки збройної агресії ми маємо завжди пам’ятати про важливість екологічної складової, – зазначила Ірина Кашпур. – Крім відходів руйнації і обласна державна адміністрація, і громади розпочали роботу над створенням системи управління побутовими відходами. Маємо регіональний план поводження з відходами, громади почали розробку місцевих планів, однак реалізація заходів передбачених цими документами – це додаткові і суттєві кошти, яких місцеві бюджети не мають. Тому ми відкриті до співпраці з міжнародними організаціями».
Також представники громадської організації «Вейс» повідомили, що проводитимуть тематичні круглі столи, на які запрошують представників громад Сумщини. Під час зустрічей вони зможуть надати консультації щодо пошуку донорів, отримання грантів та участі у конференціях.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
21.11.2024 За ніч і ранок зафіксовано 26 вибухів у двох громадах Сумщини
21.11.2024 На Сумщині відмінили аварійні відключення. Продовжують діяти погодинні
21.11.2024 Який стан постраждалих сумчан унаслідок ракетного удару 17 листопада
21.11.2024 У Сумах затримали сп’янілого водія BMW
21.11.2024 “Мріяла стати криміналістом”: однокласники загиблої у Сумах Анастасії Боровик розповіли про дівчину