Як працюють графіки відключень світла у Сумах: відповіді на часті питання

20.07.2024

Ми зайшли в коментарі на сторінці «Сумиобленерго», тепер ходимо до психолога обрали найпопулярніші питання про графіки погодинних відключень світла і поставили їх енергетикам. Давайте читати відповіді від речниці «Сумиобленерго» Світлани Калиш. Але спершу головне нагадування — у відключеннях винні росіяни та їхні ракети, не енергетики.

Деякі формулювання питань збережені 

Для кого і для чого ці графіки, навіщо знущаєтеся над людьми?

Графіки — неприємний, але контрольований крок, щоб не було аварійних відключень. Їх застосовують, щоб зберегти енергосистему, бо без них обладнання енергетиків може перевантажитися і зламатися.

На основі яких даних роблять графіки?

Їх складають на рік вперед. Тобто в грудні обленерго вимірює максимальне споживання у певний день з 8:00 до 22:00. І у створених графіках його обмежують мінімум на 75% відсотків від отриманого числа.

До речі, ГПВ робили щороку на випадок, якщо буде дефіцит в енергосистемі. Але тільки під час повномасштабної війни ми відчули їхню дію.

Графіки не для всіх?

Їх не застосовують для підприємств критичної інфраструктури і мереж, які пов’язані з безпекою залізничного та газопровідного транспорту. А ще графіки не для диспетчерських пунктів електромереж.

Перелік критичної інфраструктури затверджує ОВА. До нього можуть входити і лікарні, і військові частини, і заводи, і будівлі органів влади.

Вимикаєте так, як вам захочеться?

Графіки наказує ввести головний диспетчер «Укренерго» після узгодження з Міненерго. У його розпорядженні вказана кількість черг, коли вводити графіки та коли скасовувати.

Був же зрозумілий графік -2/+4, а зараз чорт ногу зломить. Чому так?

Коли діє графік -2/+10 — відключають одну чергу. Коли -2/+4 — одночасно дві черги. А коли -4/+2 — у трьох черг одночасно немає світла.

Скільки черг відключати — залежить від того, наскільки великий дефіцит потужності, і розпорядження про це дає «Укренерго».

Чому змінюєте графіки кілька разів на день?

Споживання електроенергії може змінюватися протягом дня, тому і графіки можуть ставати жорсткішими. Наприклад, вранці та ввечері люди більше користуються електроприладами, ніж удень. Тому диспетчери «Укренерго» повинні постійно балансувати виробництво та споживання електроенергії, і вводити жорсткіші чи легші обмеження.

Ввечері в мене немає світла, а на вулиці горить, чому?

Це означає, що лінія, від якої заживлене вуличне освітлення або сусідній дім, знаходиться в іншій черзі. Також на цій лінії може бути об’єкт критичної інфраструктури, а такі не вимикають під час застосування графіків.

Кому вигідні ці відключення?

Ось що каже Світлана:

— Ми – не окрема категорія населення, і так само відчуваємо на собі відключення електроенергії. А якщо питання стосується грошей, то якщо немає споживання — то немає відповідно й нарахування. Коли немає світла, електроенергія не оплачується. Вигоду не отримує ніхто.

Чи не збільшують відключення навантаження на електросистему?

Коли світло дають і багато людей одночасно вмикають електроприлади, це дійсно може збільшити навантаження. Через це електросистема може перевантажитись, а світло зникнути. Тому енергетики не радять вмикати всі прилади одночасно. Краще робіть це поступово.

cukr.city

Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: