Як родина з с. Клишки на Шосткинщині використала кошти проєкту підтримки домогосподарств

22.07.2024

Життя в селі – це щоденна праця з раннього ранку до пізнього вечора. Звичайно у сучасному світі її можна полегшити сільськогосподарською технікою, та не кожному по кишені її придбати. Працьовитим мешканцям Шосткинської громади допомогла програма підтримки домогосподарств від Червоного Хреста. 

Трактор – це незамінний помічник у будь-якому домогосподарстві на селі. Він значно полегшує роботу селян, роблячи її більш продуктивною та економною. Це обробка ґрунту, посів та збирання врожаю. В родині Гудименко трактор вже був, але для повного щастя не вистачало навісного обладнання, щоб виконувати більший обсяг робіт.

Інна Гудименко, мешканка с. Клишки розповіла, що про програму спершу почули, потім усі деталі розповіла волонтерка Червоного Хреста Наталія Леонідівна і староста Віктор Долиняк: «Написали проєкт легко, тому що ми планували це придбати, бо трактор є, але без нічого. Тому легко все склали, довго не думали».

7 000 гривень віддали за плуги з боронами й 23 000 за картоплекопач. Всього 30.000 гривень. На селі такі кошти заробити і відірвати від сім’ї вкрай складно, а здебільшого не можливо. Додаткові прилади дозволяють їм виконувати більше роботи за менший час, що робить життя подружжя трохи легшим.

– Дякуємо Червоному Хресту, бо ми б самі дуже довго збирали кошти і нам придбати це було б проблематично, тим більше, що у нас в родині два студенти. Завдяки проєкту, який дозволив нам придбати сільгоспобладнання ми відчули, яка це велика допомога.

За другий транш від Червоного Хреста господарі планують придбати дискову борону

– Це полегшить наш труд. Ми з чоловіком обидва працюємо і коли є вільний час ми прийшли вспахали половину, завтра ще. Так само і картоплекопач, погода дозволяє, викопали.

Господар Віктор Анатолійович розповідає принцип роботи картоплекопачу і жартує, що без картоплекопачу вже немає сил копати ці сотки: «Після роботи прийшов утомлений, а тобі ще треба викопати 10 соток картоплі, так подивишся і думаєш, хай вона там росте до весни».

Господар говорить, що самі б збирали кошти до старості: “Поки б усе купив, був би старий дід з бородою і палкою. Такий картоплекопач облегшить людям труд. Це велике спасибі, люди дали, допомогли. В наш час, хто тобі що дасть?”. У родини чималий город, ці сотки обробити вкрай важко.

Господарі маєють біля 50 соток. На весні вони вже орали своїм плугом город. Говорять, що були дуже задоволені. Попереду збір врожаю, тож будуть випробувати картоплекопач. За допомогою звертаються і сусіди і односельці. Є одинокі жінки, які просять про допомогу.

Взагалі до трактора ще можна докупити багато пристроїв, які ще більше полегшать працю, говорить панні Інна: «Ми б купили ще фрезу, на весну вона дуже потрібна, і косарка потрібна, і гребала. Ми сьогодні гребли граблями, а я думаю: Боже, треба ще гребала, бо я не хочу гребти граблями. Це дуже важко».

Трактор робить життя на селі більш комфортним. Нові прилади точно призведуть до покращення добробуту родини та рівня їх життя. Віктор Долиняк, староста Клишківського старостинського округу подякував донорам, адже завдяки Червоному Хресту 52 домогосподарства змогли придбати те, що дозволить їм значно покращити бюджет родини.

shostkanews.city

Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
01.07.2025 Безпекова ситуація в Сумській області станом на ранок 1 липня
01.07.2025 Двічі втратили домівку: багатодітна родина з Краснопілля оселилась у модульному містечку на Сумщині
01.07.2025 У Кролевці попрощаються із захисником Володимиром Сербіним
01.07.2025 Рятувальники завершили аварійно-відновлювальні роботи в Лебедині
01.07.2025 У Сумах патрульні розшукали водійку, яка залишила місце ДТП
01.07.2025 На Сумському напрямку українські воїни відбили 17 атак росіян

Коментарі: