Військовий ліцей у Сумах: депутати наполягають на його створенні після завершення війни

10.08.2024

Наприкінці липня представники Сумської ОВА та Сумської МВА повідомили, що з 1 вересня цього року у Сумах має запрацювати військовий ліцей, де навчатимуться діти як із Сум, так і з усієї Сумщини.

Було зазначено, що навчальний заклад військового спрямування створюють за дорученням голови ОВА та відповідно до минулорічного рішення сесії Сумської міськради – на численні звернення громадян та громадських організацій. З вересня нібито вже повинно буде працювати два класи – на базі 8 та 10 класів. З 28 липня по 15 серпня батьки могли подавати заяви на зарахування до них дітей. Надані навіть були контактні номери в СМР та департаменті освіти та науки Сумської ОДА. Пріоритет же для вступу передбачався для дітей загиблих Героїв, захисників та захисниць, які боронять країну від ворога, ветеранів та військовослужбовців сил оборони та безпеки тощо.

Дійсно, майже рік тому міська рада ухвалила рішення «Про створення комунального закладу «Сумський міський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Харитоненка». Але на сесії 5 серпня депутати висловилися категорично проти такого задуму під час війни і відмовилися затверджувати статут майбутнього закладу.

Зокрема, голова фракції ВО «Батьківщина» Анатолій Сагач зауважив: «Ми підтримуємо створення ліцею і голосували за це рішення. Але є поправка (і нас підтримують сумчани) – такий заклад у цілях безпеки може з’явитися і почати працювати у Сумах тільки після війни. Що ж до патріотичного і фізичного виховання дітей, можна посилити цю складову в школах. І спокійно готувати відповідний заклад до роботи у післявоєнний час».

Голова фракції «ЄС» Вадим Акпєров підтвердив: «Ще під час прийняття рішення про створення ліцею ми зазначали, що це можливо тільки коли Суми будуть у безпечній зоні, після завершення воєнного стану. Поки ж краще відкрити спеціалізовані класи в кожній школі з викладанням відповідних дисциплін».

Проте директорка департаменту освіти і науки Сумської ОДА Вікторія Гробова пояснила, для чого затвердження статуту ліцею необхідно прямо зараз: «До 1 вересня облрада буде схвалювати мережу академічних ліцеїв. Якщо ми не затвердимо статут, то ліцей у подальшому опиниться поза мережею. У нас не буде освітньої субвенції на його утримання. Питання статуту наразі – це перспектива такого закладу взагалі. Звісно, активна частина впровадження ліцею буде пізніше»!

– А як же бути з оголошеним набором у ліцей? Він буде скасований?

– Набір не оголошений, – несподівано заявила чиновниця, – бо ще немає такого закладу. Наразі є всього 12 дітей, чиї батьки подали заяви до ліцейних класів. Ці діти навчаються в інших закладах освіти.

Але якщо заклад пройде ліцензування і буде безпечним, то він зможе працювати, додала вона. Чим тільки заплутала депутатів. І вони лише обурилися таким легковажним ставленням до вкрай важливого питання.

«Навіть міські виші наразі в більшості своїй намагаються працювати онлайн! А ви вже запросили дітей на навчання в заклад без укриття, без самого ліцею! Таке враження, що хтось поспішає до 1 вересня… Якщо б були правки – що рішення вступає в дію після закінчення воєнного стану, можна було би розглядати дане питання. Але правок ми не побачили…» – підсумував ситуацію Вадим Акпєров.

Врешті-решт за статут військового ліцею проголосувало лише 15 депутатів. Більшість обрала безпеку дітей. Особливо в умовах нинішнього загострення ситуації саме на нашому напрямку…

Нагадаємо, 8 серпня росіяни завдали ударів двома КАБами по Могриці Юнаківської громади, зокрема по школі. На подвір”ї навчального закладу перебували брати 23 та 6 років. Вони загинули…

shans.com.ua

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: