До Глухова прибула чудотворна ікона Божої Матері «Страсна»

11.08.2024

З благословення Високопреосвященнішого Романа Митрополита Конотопського і Глухівського в Миколаївську церкву м. Глухова прибула Чудотворна ікона Божої Матері “Страсна” (Отченашівська). Про це повідомляє Миколаївська церква УПЦ

Святиня буде в храмі до 15 серпня.

“Всі бажаючі зможуть прийти помолитися перед цим Чудотворним образом Заступниці нашої Небесної”, – йдеться в дописі.

Історія ікони Божої Матері «Страсна» написана по проханню  дружини відомого дворянина П.М. Балашева для храму села Отченашівка, що на Вінниччині на Святій Горі Афон у Свято-Пантелеімоновському монастирі. На зворотній стороні ікони є титульний напис, який свідчить, що ікона написана в 1903 році спеціально для села Отченашівки, в сільський храм, для віруючого народу.

Детальніше про цілющу ікону:

 «Страсною» ікона іменується тому, що поруч із ликом Богородиці зображені ангели зі знаряддями катувань Спасителя.

Знаходилась ікона у Свято-Покровському храмі, за свідченням людей, до Жовтневої революції 1917 року. Перед іконою служили молебні, тут молилися як місцеві жителі, так і багато приїжджих. У святого образу як би у Самої Пречистої брали благословення наречені, хворі знаходили розраду в скорботі, що спіткала їх, матері просили благословення для своїх чад, дружини молилися за своїх чоловіків, які вирушили в далеку дорогу. Відома була зціленнями від різних тілесних і духовних недуг.…На всіх виливала свою милість і благодатний покров Пресвята Богородиця.

Було все мирно, спокійно, народ Божий молився, люди ходили в храм. Все змінилося з приходом богоборчої більшовицької влади. Чекісти виносили все з храму, розбивали ікони, заарештовували священиків. Сумна доля не оминула і Свято-Покровський храм з його святинею. Церква була закрита, ікони всі вилучені, начиння, священицькі і храмові облачення, книги, іконостас, престол – спалили. А Страсну ікону, так як вона була велика і з міцного матеріалу, разом з іншими дошками забрали «на колгосп». Селяни зберегли ікону, сховавши її на горищі. Там вона і знаходилась до відкриття храму під час Вітчізняної війни. При наступі німецьких військ в село увійшли румуни. Встановивши нову владу, останні дозволили богослужіння в православному храмі. Була знову відкрита Покровська церква. Румунами в храмі був проведений ремонт, поставлений новий іконостас, що зберігся до нашого часу. Псаломщик Іоанн приніс в храм збережену у нього святиню – ікону Богородиці. Її помістили в спеціальний кіот, що знаходиться в храмі і сьогодні.

Через деякий час радянські війська звільнили Вінниччину від німців. Знову стали закриватися храми. Був закритий повторно Свято-Покровський храм, винесені ікони, правда, іконостас на цей раз не чіпали. Ікони поклали на віз і вивезли в Свято-Різдва Богородиці Степанівську церкву.

Минуло багато років … До свята Покрови Богородиці в 90-му році минулого століття влада дозволила відкрити знову Свято-Покровський храм. Люди самотужки стали відновлювати парафіяльну церкву. Багато було тих, що повернули ікони, які раніше були в храмі. Також були повернуті ікони зі Степанівської церкви, вивезені туди при закритті Покровського храму с. Отченашівка. Повернулася і головна святиня храму – «Страсна» ікона Богородиці. Її знову встановили в кіот.

Нині Отченашівська ікона Божої матері, подорожуючи містами України, знаходиться у Глухівському Миколаївському храмі.

У всіх храмах, де перебуває святиня, звершуються молебні, читаються акафісти, звучать молитви про мир в Україні та збереження Святої Православної Церкви у єдності. Пресвята Богородиця являє багато чудес через свою святу ікону усім тим, хто з вірою до Неї приходить у своїх скорботах і хворобах.

hlukhiv.info

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: