На Шосткинщині жіночий клуб “Відрада” створює обереги – ляльки-мотанки

11.08.2024

Воронізький жіночий клуб “Відрада” – це не просто організація, а справжній осередок творчості, натхнення та доброти. Створений 17 років тому клуб став невід’ємною частиною життя селища Вороніж та Шосткинської громади. Щовівторка жінки збираються у приміщенні бібліотеки, щоб займатися різноманітними видами творчості, зустрічатися з цікавими людьми громади. У цей вівторок жінки влаштували майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок.

“Відрада” об’єднує жінок різних поколінь, професій та інтересів. Спільні заходи та проєкти сприяють зміцненню дружніх зв’язків та взаємопідтримці. Цього разу вони зібрались для створення ляльок-мотанок.

Галина Ворона, членкиня жіночого клубу «Відрада», показує, як створюється лялька: «Спочатку робиться голова у ляльки потім на неї наноситься хрест, але хрест не можна нанести раніше ніж продумати образ ляльки. Тому що отут нитки вони повинні мати той самий колір який є в одязі. Якщо є квіти я роблю із цих квітів вінок, якщо нема квітів, я їх просто гачком вив’язую, роблю цей віночок, кольори підбираю.

Ці ляльки берегині, їх треба робити лише у доброму настрої.

Все намотується на ляльку, тому всі наші думки повинні бути чистими, наші побажання теж повинні бути чистими, гарними, щоб лялька несла своїм володарям тільки добро».

Береться основа, це може бути звичайна дерев’яна паличка або початок кукурудзи, додається тканина і нитки і в золотих руках майстринь народжується самобутня лялька.

Прикметно, що є ляльки-молодиці, а є зрілі жінки, перші відрізняються своєю стрункістю, а другі пишними формами. Кожна з них особлива зі своїм вбранням вишитим або вив’язаним. Кожна, завдяки вмілим майстриням, стає витвором декоративно-ужиткового мистецтва й оберегом.

Галина Сидоренко захоплюється вишивкою, тому у її ляльок вишиті сукні, спіднички, фартушки

Це робить їх неповторними.

Клуб відомий своєю активною громадською позицією. Учасниці регулярно організовують благодійні акції, збирають кошти на потреби ЗСУ, допомагають людям у скрутних ситуаціях.

Членкині жіночого клубу «Відрада» говорять, що для них це ковток свіжого повітря

Валентина Лисоконь, членкиня жіночого клубу «Відрада» говорить, що у клубі знайшла однодумців: “От ми збираємося щовівторка, ділимось думками, враженнями, порадами.

Ми організовуємо і виставки, і відзначаємо ювілеї відомих людей, і зустрічи з цікавими людьми, займаємося виготовленням різних виробів”.

“Ну це як ковток свіжого повітря. Ти відволікаєшся від буденних справ і сюди приходиш за позитивом і задоволенням від зустрічи, спілкування, спільної творчості. У нас вже є свої традиції”, – розповідає Галина Сидоренко членкиня жіночого клубу «Відрада».

Рушійною силою і засновницею клубу ці 17 років є Ніна Полякова, яка невтомно організовує заходи і, попри війну, разом з дівчатами тримає волонтерський і культурний фронт. Жіночий клуб викликає захоплення у чоловіків, які зізнаються, що його діяльність дуже важлива для громади.

Доброта, відданість та творчий підхід до справи учасниць «Відради» надихають усіх навколо

Юрій Корнієнко, художній керівник Воронізького будинку культури, говорить, що клуб дарує натхнення його учасницям: «А для молоді – це приклад, тому що те що вони роблять – це багато і виставки і збір коштів для захисників, приймають участь у всіх заходах, у всіх ярмарках, концертах”.

“Вони самі роблять не тільки ляльки, вишивають, вони готують всякі смаколики. До дня дітей завжди вони роблять дітям солодкий стіл, подарунки дітям. На виставках продають свої поробки, а кошти направляють на потреби ЗСУ. А ще вони дарують багато сюрпризів людям, щоб ті пам’ятали, хто такі жіночий клуб «Відрада».

Це Берегині нашої культурної спадщини, нашого Воронізького краю. Це рушійна сила всіх започаткувань

Ми завжди завжди з ними знаходимо спільну мову, завжди один одному допомагаємо. Я знаю, що роботи дівчат їздили в Германію там їх продавали, а кошти відправляли нашим воїнам”, – із захопленням говорить Віктор Невдах, керівник Воронізького будинку культури.

У клубі кожна жінка може знайти заняття до душі, розвивати свої таланти та знаходити нових друзів. Вони доводять, що жінки можуть бути не лише добрими господарками, а й активними громадянками, які змінюють світ на краще.

shostkanews.city

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: