Як на Сумщині борються із загрозою лісових пожеж

16.08.2024

Цього року в лісах Сумщини виникло вісім пожеж загальною площею майже два гектари. Протипожежні розриви, мінералізовані смуги та облаштування рекреаційних пунктів слугують для уникнення пожеж у лісових масивах. Як борються з загрозою пожеж у філії “Охтирське лісове господарство” та які заходи здійснюють, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Охоронець центру спостереження Охтирського лісництва Максим Комишанський розповідає, через монітор бачить навіть найменше задимлення у лісі. Фахівець каже, що першими про займання дізнаються пожежники.

Понад 20 років гасить пожежі Олександр Северин. Чоловік розповідає, що невелике займання згубне для екосистеми лісу.

Місяць тому був дощ і вдарила блискавка і ми виїжджали гасити. Одна сотка загорання. Одна сосна загорілася по сухостою і загасили. У нас в команді 3 людини. Ми прагнемо якомога швидше загасити.

На Сумщині 28 веж та щогл, оснащених телевізійними системами спостереження, додає інженерка з лісових культур Марина Малишенко.

Завдяки цьому ми майже 100% виявляємо лісові пожежі. На території філії знаходиться 2 вежі, висотою до 50 метрів. На вежах встановлені камери відеоспостереження, які обертаються навколо і ми можемо спостерігати за всіма шпильковими лісовими масивами. Відео з вишок передається на монітор комп’ютера за яким цілодобово сидить черговий. Камери спостереження можуть працювати під час відключення світла.

Протипожежні розриви, облаштування рекреаційних пунктів та мінералізованих смуг, тобто штучно створених бар’єрів для недопущення поширення вогню — робота, яку здійснюють, щоб уникнути пожеж, пояснює головний лісничий Охтирської філії Олександр Бугай.

Для того, щоб населення було не зацікавлене ходити вглиб лісу. Щоб люди приходили на облаштовану ділянку. За пів року у нас складено 5 протоколів з людьми, які порушували правила пожежної безпеки у лісових масивах.

За цей рік виникло у нас 2 лісові пожежі, загальною площею 0,02 гектара. Перша була з вини людей, банально — кинутий недопалок. А друга, через блискавку, розповів інженер з охорони та захисту лісу Олександр Назаренко.

В разі масштабної пожежі лісівники мають пересувний командний пункт, в якому можна жити і працювати три доби, говорить інженер з охорони та захисту лісу Олександр Назаренко.

Забезпечення харчуванням, водою, всіма засобами для проживання у природних екосистемах. Можна готувати самим, також є сухпайки.. До складу команди входить 2 водія і боєць. У Сумській області є таких 4 загони Охтирський, Тростянецький, Лебединський та Сумський лісгопи.

За інформацією речниці Північного лісового офісу ДП “Ліси України” Дарини Бондаренко, від початку року в лісах Сумщини виникло вісім пожеж загальною площею близько двох гектарів. За аналогічний період минулого року в області зафіксували три пожежі, площею 40 гектарів внаслідок обстрілів.

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: