24.08.2024
Головне управління нацполіції у Сумській області оголосило заочні підозри в порушенні законів і звичаїв війни пʼятьом російьським військовослужбовцям.
За текстом підозри, у березні 2022 року командувач військами Західного військового округу ЗС РФ генерал-полковник Алєксандр Журавльов на виконання наказу від невстановленого вищого військово-політичного керівництва РФ розробив замисел вогневого ураження обʼєктів цивільної інфраструктури і хімічних обʼєктах у Сумській області, щоб залякати цивільне населення, припинити роботу промислових підприємств і, зрештою, змусити керівництво України піти на вигідні для РФ територіальні та політичні поступки.
Журавльов поставив завдання на планування вогневого ураження обʼєкта хімічної промисловості ПАТ «Сумихімпром» начальнику штабу — першому заступнику командувача військами Західного військового округу ЗС РФ генерал-лейтенанту Алєксєю Завізьону. Останній, у свою чергу надав доручення заступнику начальника штабу Західного військового округу ЗС РФ — керівнику групи планування вогневого та ядерного ураження полковнику Шалві Кулієву, зокрема щодо розроблення плану застосування реактивних систем залпового вогню для нападу на передмістя міста Суми і вогневого ураження місця розташування аміачного відділення мінеральних добрив цеху по виробництву складних ПАТ «Сумихімпром», що становило напад і проти довкілля.
Журавльов затвердив пропозиції підпорядкованої Завізьону групи вогневого та ядерного ураження військового округу ураження «Сумихімпрому» та доручив виконання злочинного наказу командуванню 1-ї Танкової армії Західного військового округу ЗС РФ.
Командування 1-ї Танкової армії Західного військового округу 3С РФ, зокрема начальник штабу — перший заступник командувача полковник Іван Шканов підготував план операції щодо обстрілу ПАТ «Сумихімпром».
У подальшому, невстановлений командувач 1-ї Танкової армії Західного військового округу ЗС РФ, за попередньою змовою з Журавльовим, Завізьоном, Кулієвим і Шкановим, затвердив розроблений Шкановим план операції та віддав наказ на вогневе ураження по території аміачного відділення цеху по виробництву складних мінеральних добрив ПАТ «Сумихімпром».
Виконання цього бойового розпорядження підпорядкованими силами і засобами через штаб 2 мотострілецької Таманської дивізії 1-ї Танкової армії Західного ВО доручено командиру 147 самохідного артилерійського Сімферопольського полку 2 мотострілецької Таманської дивізії 1-ї Танкової армії Західного ВО полковнику Віталію Горшкову, який перебуваючи на посаді командира полку, здійснював управління окремими артилерійськими дивізіонами, у тому числі реактивними, які мали на озброєнні серед іншого реактивні системи залпового вогню калібру 220-мм БМ-27 «Ураган» та 122-мм БМ-21 «Град».
У подальшому командир Горшков наказав підпорядкованому йому особовому складу реактивних артилерійських підрозділів 147 самохідного артилерійського полку висунутись в район вогневої позиції на території покинутої ферми на околиці села Самотоївка Краснопільської територіальної громади Сумського району Сумської області.
Щоб приховати свій злочинний план і перекласти відповідальність за напад на Збройні Сили України, начальник Національного центру управління обороною РФ Міхаіл Мізінцев 19 березня 2022 року на телеканалі «Россия 24» заявив, що українські націоналісти замінували сховище аміаку та хлору на хімічному заводі «Сумихімпром» з метою підриву ємностей і викиду небезпечної хімічної речовини в атмосферне повітря у разі входження російських військ до міста Суми. Така інформаційна операція була направлена на дискредитацію української влади і Збройних Сил України і приховання причетності ЗС РФ до майбутнього обстрілу ПАТ «Сумихімпром».
19-20 березня 2022 року реактивні підрозділи 147 самохідного артилерійського Сімферопольського полку 2 мотострілецької Таманської дивізії 1 Танкової армії Західного військового округу ЗС РФ здійснили пристрілку цілей в районі ПАТ «Сумихімпром».
У точно невстановлений досудовим розслідуванням час, з 2 год по 3 год 20 хв. 21 березня 2022 року, російські військові обстріляли аміачне відділення цеху ПАТ «Сумихімпром», що в місті Суми, і зробили невстановлену кількість пусків реактивних снарядів, але не менше 1, 3 осколково-фугасними бойовими елементами в район розташування ПАТ «Сумихімпром». Близько 3 год. 20 хв. 21 березня 2022 року в цистерни 1 та 2, в яких містився аміак, влучив 1 осколково-фугасний бойовий елемент від реактивних снарядів РСЗВ БМ-21 «Град». У результаті один працівник «Сумихімпрому» дістав легкі тілесні ушкодження у вигляді хімічного опіку верхніх та нижніх дихальних шляхів. Також були пошкоджені трубопроводи рідкого та газоподібного аміаку, внаслідок чого стався витік та випарювання 67 тонн аміаку в атмосферне повітря, завдавши збитків ПАТ «Сумихімпром» на суму понад 2 млн грн. Вартість відновлювальних ремонтно-будівельних робіт у відділенні цеху по виробництву складних мінеральних добрив оцінюється у більше 4 мільйонів гривень.
Загальний розмір шкоди довкіллю внаслідок неорганізованого викиду 67 тонни аміаку в атмосферне повітря становить більше 5 млн грн, пише Судовий репортер.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
21.11.2024 За ніч і ранок зафіксовано 26 вибухів у двох громадах Сумщини
21.11.2024 На Сумщині відмінили аварійні відключення. Продовжують діяти погодинні
21.11.2024 Який стан постраждалих сумчан унаслідок ракетного удару 17 листопада
21.11.2024 У Сумах затримали сп’янілого водія BMW
21.11.2024 “Мріяла стати криміналістом”: однокласники загиблої у Сумах Анастасії Боровик розповіли про дівчину