03.09.2024
На Сумщині рух забрудненої води річкою Сейм зафіксували з 14 серпня, розповів Дмитро Заруба, перший заступник голови Держекоінспекції України. Як змінилася ситуація протягом двох тижнів та як живуть у таких умовах мешканці Путивля — у матеріалі Суспільного.
Станіслав Биков розповів, що впродовж двох останніх тижнів вода у річці має чорний колір, на поверхні плавало багато мертвої риби й навкруги стоїть різкий запах сірководню:
“Все живе померло, покупатись неможливо, вікно відчинити не можна, дверей не можна відчинити, задихаємось. Вода чорна, підійти неможливо. Тут була хохуля, тут була ондатра, тут була бобер. А тепер я не знаю. Лелеки, були, але, мабуть, пішли, я не можу сказати. Зранку вийдеш, пташки співають, зараз пташок немає, нічого не чутно”.
Віра Бикова живе у першому будинку від річки.
“Раніше були у нас і корів ми ганяли. Але найперше кожного ранку ми ходили купатись, і ми і діти, тут постійно, хто рибу ловив, хто купався, відпочивав, і все це закінчилось. Зараз сидять по хатах”, — ділиться жінка.
Рух забрудненої води зафіксували Сеймом з боку РФ 14 серпня, розповів перший заступник голови Держекоінспекції України Дмитро Заруба:
“За наявними пробами визначено, що збільшена кількість органічних речовин, через що відбувається суттєве зниження кисню у воді, фактично через це відбувся мор риби, який бачать громадяни України на території цих областей”.
У наступних зразках води фіксують покращення показників води, додав чиновник:
“З’являється первинний її стан, тобто прозорість. Зменшується той їдкий запах, який був притаманний цьому забрудненню, збільшується рівень кисню, тобто поступово річка відновлюється. Одразу скажу: це не токсичні речовини, не хімічні, це органіка”.
Загалом на Сумщині виловили та утилізували 15 тонн мертвої риби. Сумський еколог Сергій Шевченко говорить: якщо рівень кисню опускається до нуля, то всі живі організми, які мешкають у річці, задихаються і гинуть.
“Певні види риб спливають, якщо гинуть, а інші залишаються на дні. Тому цей процес двоякий, та риба, що спливла, її можна прибрати і таким чином, якось нейтралізувати. А ті, що впали на дно, звичайно, будуть гнити. І тому, все буде залежати від кількості організмів, які опустились на дно”, — повідомив еколог.
Забруднення не вплине на інші сумські річки та водойми, розповів еколог: “Псел не прив’язаний, він іде поза Десну, він впадає напряму в Дніпро, тому, не дійде, він розбавиться”.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
24.11.2024 Вибухи з танку та артилерії: вночі ворог здійснив 2 обстріли Хотінської громади
24.11.2024 Знаменита актриса попросила шанувальників підтримати Глухів та Суми
24.11.2024 Сумський завод релокувався на Тернопільщину
24.11.2024 Сумчани самостійно збудували спортивний майданчик в одному з житлових масивів
24.11.2024 Під Сумами хіміки ДСНС вилучили небезпечну речовину