Студентка СумДУ розповіла про допомогу постраждалим від обстрілів у Сумах

24.09.2024

Катерина Перчула – студентка четвертого курсу спеціальності «соціальна робота» Сумського державного університету. Як і багато студентів, вона поєднує навчання і роботу, однак її професія набула надзвичайної ваги під час повномасштабного вторгнення, адже дівчина допомагає тим, хто постраждав від війни найбільше.

 Розкажіть, чому ви обрали саме «соціальну роботу» серед десятків інших освітніх програм?

Коли я обирала спеціальність для вступу, то соціальна робота була досить молодою спеціальністю і зовсім невідомою для мене. Мене зацікавила не лише новизна обраної професії, а те, що вона націлена на людей і допомогу їм.

Ви поєднуєте навчання і роботу. Це робота за спеціальністю?

Так, зараз я працюю в Благодійному фонді «Рокада» як соціальний працівник. Наша організація надає міжсекторальну допомогу, що означає підтримку у різних сферах для комплексного вирішення проблем. Це включає в себе: юридичну допомогу, психологічну допомогу та соціальну. Окрім цього, фонд надає допомогу на місцях влучання, надаючи першу психологічну допомогу, допомогу у перевезенні людей з інвалідністю та соціальну допомогу.

Я працюю в кейс-менеджменті. Моя робота разом з командою – надавати різнобічну допомогу людям, які звертаються до нас по допомогу, ведемо її справу від початку до кінця. Кожна справа – це кейс, який потребує вирішення.

У мою роботу входить допомога в оформленні інвалідності, статусів (ВПО, багатодітні і тд), також ми допомагаємо в працевлаштуванні і покриваємо деякі потреби грошовою допомогою.

Ви згадували, що фонд працює на місці ворожих влучань у місті. Чи доводилося вам працювати на місці авіаційних ударів?

БФ «Рокада» має мобільну бригаду, яка виїжджає на екстрені реагування. Одним із таких було 19 вересня, коли російські авіабомби влучили в будівлю геріатричного пансіонату.

Наша команда миттєво вирушила на місце подій. Ми змогли допомогти в транспортуванні людей з інвалідністю, адже маємо спеціально облаштований автомобіль, надавали найнеобхідніше – воду, ковдри. Я з колегою надавала першу психологічну допомогу постраждалим. Також проводили консультування щодо подальшого місцезнаходження постраждалих.

Дякуючи досвіду і набутим знанням в університеті, я можу бути корисною в такі скрутні часи.

Як ви вважаєте, чи потрібні будуть фахівці із соціальної роботи для відновлення України? У чому буде полягати їхня роль?

У 2021 році, коли я обирала спеціальність, то не усвідомлювала, наскільки моя професія буде важлива у майбутньому. З початком повномасштабного вторгнення соціальна робота стала однією з провідних галузей в допомозі населенню.

Багато людей постраждали від військових дій, втратили рідних, майно і отримали сильні травми (як фізичні, так і психологічні). Соціальні працівники надають психо-соціальну підтримку для дітей, внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та інших категорій населення.

Зокрема внутрішньо переміщені особи потребуватимуть допомоги в інтеграції в нові громади або поверненні до рідних регіонів. Соціальні працівники сприятимуть відновленню соціальних зв’язків, пошуку роботи, отриманню житла, доступу до соціальних послуг і медичної допомоги.

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: