Підприємець із Шостки власноруч змайстрував вітряк

24.09.2024

Близько місяця в тестовому режимі працює вітряк, який змайстрував мешканець Шостки Євгеній.

«Взагалі все почалося з ідеї, а ідея всі чудово розуміють через проблеми з енергетикою. Тут виходиш з того, що потрібно світло та опалення. Коли потрібно опалення? Взимку! Взимку сонячні панелі практично нічого не видають. Тож вирішив побудувати вітрогенератор. Дехто його називає ще вітряною турбіною», – розповів наш співрозмовник.

Спочатку він хотів придбати китайський вітряк, але вирішив, що зроблений своїми руками обійдеться дешевше. Почав цікавитися темою вітрогенераторів, багато читав статей в Інтернеті, і навіть знайшов книгу по цій тематиці.

«Найголовніше – зробити лопаті під правильним кутом. Потім – двигун, потім – рама, куди його встановити – це теж важливо», – говорить Євгеній. Чим менша вага, тим більше буде крутитися. Найбільше коштують вітрогенератор і акумулятори, в які накопичується енергія. Цікаво, що у вітряку, який власноруч зробив шосткинець, стоїть система «Eclipse» – це бурезахист. Коли сильний вітер система відвертає лопаті від вітру.

«Переваги вітряку в незалежності. Такого не було, щоб у нас по тижню не було вітру, тож два-три дні і щось буде. Та навіть коли сильного вітру немає, дує легенький вітерець і буде вже вироблятися енергія. На житловий будинок встановлювати не бажано. Від нього є вібрація, яка передається на дім, її буде чутно. Він повинен стоять десь поблизу. А взагалі в приватному секторі, тим паче маленького розміру встановлювати без проблем. Шум при великому вітрі незначний є. Він менше за шум від автомобілю», – розповідає Євгеній.

З тими, хто зацікавиться темою вітрогенераторів, він із задоволенням поділиться свої досвідом.

До речі, у Шосткинській громаді продовжує діяти програма з часткової компенсації вартості альтернативних джерел енергії (сонячні панелі, вітрогенератори тощо). Як проінформувала начальник управління економіки Дар’я Гребенюк, програма доступна і для мешканців, і для суб’єктів господарювання. Потрібно написати заяву, додати документи (основний документ – це фіскальний чек, який підтверджує факт придбання відповідного обладнання та його встановлення). Не так давно до програми були внесені зміни і тепер нею зможуть скористатися внутрішньо переміщені особи.

Розмір компенсації – 20 % від вартості обладнання, але не більше 10 тис. грн.

Програма з часткової компенсації вартості альтернативних джерел енергії діє до кінця року.

shostka.info

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: