Як Сейм перетворився на пастку для риб

27.09.2024

До певної міри цьому сприяла природа самої річки. Її швидка вода протікає серед високих берегів, має незначну кількість рукавів та озер, з”єднаних із руслом, повідомляє спільнота «Друзі Сеймського ландшафтного парку».

У межах Сумської області річка до того ж має небагато притоків, а людина додала нових штрихів:

1. Малі притоки (Чаша, Мелень, Куколка) перегороджені греблями і до Сейму наприкінці літа не кожного року дотікають – банально пересихають.

2. Єзуч доволі повноводний, але його води – це по суті каналізаційні стоки райцентру Конотоп. Ані за кольором, ані за запахом від каналізації вода в цій річці не відрізняється. Живності там приблизно стільки ж. Річка Вир чистіша, але теж далека від ідеалу, бо протікає через міста Білопілля та Ворожба з водогоном та каналізацією

3. Найбільша притока Сейму – Клевень – не пересихає, не забруднена, але перекрита водопереливною греблею. Сеймівська риба не така спритна, як форель, і камінська дамба для неї серйозна перешкода. Комусь гарний пейзаж перед вікном, а рибі – смерть.

Отже, коли в забрудненому Сеймі вода стала непридатною для життя риб, та б могла врятуватися у притоках. Наведені причини це унеможливили…

З урахуванням написаного, неважко здогадатися, що потрібно робити для оздоровлення найбільшої річки в межах Сумської області, але складно виконати, бо потрібна систематична робота впродовж багатьох років.

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: