Ускладнення після оперативної хірургії ᐈ Методи їх профілактики

03.10.2024

Дізнайтеся, чому багато жінок бояться йти до гінеколога та як можна подолати цей страхПоради від фахівців для комфортного відвідування лікаря.

Часті ускладнення після оперативної хірургії та їх профілактика

Знання про потенційні ускладнення після операції є надзвичайно важливим як для пацієнта, так і для медичного персоналу. Це дозволяє пацієнту бути готовим до різних ситуацій та зменшує рівень тривоги. При виникненні ускладнень він може своєчасно повідомити про них лікаря, що дозволить швидко вжити необхідних заходів. Одним із затребуваних направлень є пластична хірургія ціни на послуги залежать від типу процедури, її складності, кваліфікації лікаря та ін.

Оперативна хірургія: типи ускладнень

Операційне втручання, хоча й необхідне для лікування багатьох захворювань, завжди пов’язане з певним ризиком розвитку ускладнень:

Інфекції після операції. Виникає внаслідок проникнення бактерій у рану або внутрішні органи. Симптоми: почервоніння, набряк, біль, виділення гною з рани, підвищення температури тіла, озноб. Причини: недотримання правил асептики та антисептики під час операції, наявність хронічних захворювань, які знижують імунітет, зараження інструментарію або матеріалів, що використовуються під час операції, порушення правил догляду за раною в післяопераційному періоді.

Кровотеча та гематоми. Може бути зовнішньою (з рани) або внутрішньою (в порожнини тіла). Гематома – скупчення крові в тканинах. Симптоми: збільшення болю в області рани, набряк, зниження артеріального тиску, блідість шкіри. Причини: неповна зупинка кровотечі під час операції, пошкодження кровоносних судин в післяопераційному періоді, порушення згортання крові.

Тромбоемболії. Це закупорка судини тромбом (згустком крові), який утворився в вені та відірвався від її стінки. Симптоми: біль у нозі, набряк, почервоніння, задишка, біль у грудях, кашель з кров’ю. Ризик тромбоемболії підвищується у пацієнтів похилого віку, з надмірною вагою, при наявності варикозного розширення вен, онкологічних захворювань та інших факторів.

Ранова грижа. Це випинання внутрішніх органів через дефект у м’язах або фасції в області операційного шва. Симптоми: випинання в області рани, біль, дискомфорт. Причини: недостатня міцність швів, напруження м’язів живота в післяопераційному періоді, кашель, запор.

Проблеми з загоєнням рани. Може проявлятися тривалим виділенням сукровиці, нагноєнням, розкриттям швів. Причини: інфекція, недотримання правил догляду за раною, порушення кровообігу в області рани, цукровий діабет, ожиріння, імунодефіцитні стани.

Важливо – кожна операція має свої специфічні ризики, про які лікар повинен попередити пацієнта перед операцією.

Так, за посиланням https://adonis.com.ua/uk/procedures/plasticheskie-operacii-na-grudi-plastika-grudi-mammoplastika-v-kieve/ можна ознайомитися з особливостями пластичної операції на груді.

Профілактика ускладнень

Післяопераційний догляд відіграє ключову роль у запобіганні ускладнень та сприяє швидкому одужанню. 

Профілактика:

догляд за раною. Частота зміни перев’язок визначається лікарем та залежить від типу рани та швидкості загоєння. Гігієна – ретельне миття рук перед та після перев’язки, обережне очищення рани від виділень;

дотримання медичних рекомендацій. Слід строго дотримуватися призначень лікаря щодо прийому знеболювальних, протизапальних та інших препаратів, дієти для забезпечення організму необхідними поживними речовинами, а також поступово збільшувати фізичну активність, уникаючи надмірних навантажень;

профілактика інфекцій. Антибіотики призначаються лікарем для попередження розвитку інфекції. Важливо приймати їх повним курсом, навіть якщо симптоми зникли. Слід використовувати антисептики при догляді за раною;

запобігання тромбоемболіям. Чим раніше пацієнт почне рухатися, тим менше ризик утворення тромбів. Компресійні панчохи сприяють покращенню кровообігу в ногах, а спеціальні вправи, рекомендовані лікарем, допомагають запобігти застою крові;

управління кровотечами. При виникненні кровотечі необхідно прикласти чисту тканину та натиснути на рану, підняти кінцівки вище рівня серця. Прикладання холоду може звузити судини та зменшити кровотечу;

запобігання проблемам з загоєнням. Треба споживати достатню кількість білка, вітамінів та мінералів для зміцнення імунітету, а при затримці загоєння необхідно звернутися до лікаря для уточнення діагнозу та призначення лікування.

Важливо – кожен організм індивідуальний, і рекомендації щодо післяопераційного догляду можуть відрізнятися, тому важливо слідувати інструкціям лікаря.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: