06.10.2024
З грудня 2022 року прикордоння Сумщини обороняє військовослужбовець із позивним “Лелека”. Він – оператор розвідувальних дронів. Ким був у цивільному житті, як приєднався до війська і чому вирішив стати дронарем – розповів кореспондентам Суспільного.
“Коли взяв перший пульт, перший політ, я зрозумів, що я дуже цього хочу. Бо я, так сказати, народився з джойстиком. Дуже багато грав і мені це впало до душі і по цей день я від кожного чергування отримую дуже велике задоволення”, — каже військовослужбовець 117 бригади ТРО з позивним “Лелека”.
Військовослужбовець 117 бригади ТРО з позивним “Лелека”. Суспільне Суми
“У нас є деякі спостережні пункти, які простягаються вздовж кордону. Вони спостерігають і доповідають, що може робити особовий склад ворога. Тобто, з якої сторони працює міномет, вказуємо азимут. Ми з ними співпрацюємо і шукаємо той міномет, який працює. Також ми вночі зберігаємо їхнє життя тим, що ми вночі вилітаємо і контролюємо увесь кордон, щоб до них ніхто не підійшов”, — розповідає військовослужбовець “Лелека”.
Оператор FPV-дрона з позивним “Крава” .
До початку повномасштабного вторгнення, розповідає Лелека ні він, ні більшість його побратимів не мали бойового досвіду.
“Прийшов до армії звичайним комірником: тобто, я брав товари, складав у пакетик і видавав покупцю. Всі в нас прийшли з різних професій: хтось був продавцем, хтось на заправці”.
Спочатку, розповідає військовослужбовець, в армії був стрільцем.
Військовослужбовець 117 бригади ТРО з позивним “Лелека”. Суспільне Суми
“Почав служити зі своїм дідом, бо він пішов у перший же день, він зустрів повномасштабне вторгнення саме в Охтирці. З ним послужили-послужили і потім мені сподобалось, як наші хлопці почали справлятись із “Мавіком“. Тобто – це їхні головні очі”.
Вивчившись працювати з “Мавіком”, Лелека став оператором розвідувальних дронів. За його словами, роботи з виявлення російських військ багато, бо останні пів року обстріли прикордоння Сумщини з боку РФ стали частішими.
Дрон на Сумщині. Суспільне Суми
“Були й КАБи, були й артилерія і міномети. Ми даємо опір, у нас є така контрбатарея. Тобто, на їхній міномет ми даємо свій міномет. Тобто, ми не будемо сидіти й думати – ой, хоч би не вбило. Такого не буде”.
За словами Лелеки, з появою на прикордонні розвідувальних дронів, стало простіше бійцям спостерігати за діями російських військ.
Військовослужбовець 117 бригади ТРО з позивним “Лелека”. Суспільне Суми
“Раніше такого не було. Ти не міг зрозуміти, де їде колона. Для цього піднімали крило, дивилися, шукали. А так, навіть по звуку, якщо є звук техніки, то можемо скорегувати, побачити, надати картинку. Даємо координати своїй артилерії, САУ – вони відпрацьовують і ми зберігаємо життя наших військовослужбовців”.
Найбільше, каже боєць, відклалось у пам’яті перше вогневе ураження противника
“Там, де ти бачиш, як саме ти знищив ворога. Коли саме ти знайшов цих “хробаків”, навів наших FPV і вони по них вдарили. Тоді були емоції найяскравіші. Тоді раділи всі: і штаб, і FPV-шники і ми Мавікісти. Тому що ці емоції, бо ми можемо помститися за наших побратимів і за наші сім’ї”.
Своєю мотивацією у боротьбі за перемогу чоловік вважає власну родину
“В мене сім’я. В мене мама й папа. В мене батько був і на Соледарі, і в Бахмуті і зараз на Авдіївці. Всі чоловіки в моїй сім’ї пішли воювати”.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
24.11.2024 Вибухи з танку та артилерії: вночі ворог здійснив 2 обстріли Хотінської громади
24.11.2024 Знаменита актриса попросила шанувальників підтримати Глухів та Суми
24.11.2024 Сумський завод релокувався на Тернопільщину
24.11.2024 Сумчани самостійно збудували спортивний майданчик в одному з житлових масивів
24.11.2024 Під Сумами хіміки ДСНС вилучили небезпечну речовину