16.10.2024
Анестезіолог Катерина Тімоніна понад сім років працює лікарем. Напередодні свого професійного свята поділилася тонкощами роботи анестезіолога, показала, з чим постійно працює в Сумській лікарні Св. Пантелеймона.
Відділення анестезіології та інтенсивної терапії, розповідає Катерина, у лікарні відкрили близько 10 років тому. З першого дня інтернатури, впродовж семи років тут працює Катерина Тімоніна. Говорить, була першим лікарем-інтерном в реанімації тоді ще районної лікарні. З того часу працює в галузях загальної, судинної і нейрохірургії, урології, гінекології, ортопедії, пише Суспільне.
“Це багатокомпонентна процесія, потрібно контролювати наркоз, забезпечити людину глибоким сном, повною арефлексією, щоб не було жодних рухів, забезпечити анельгезією”, — розповіла жінка.
Нині у відділенні під керівництвом Віктора Колота працюють 10 лікарів-анестезіологів. Катерина Володимирівна розповідає: як і медицина загалом, анестезіологія постійно розвивається. За останні 20 років галузь зробила значний крок вперед.
“Всі препарати не є доволі токсичними для організму. Звичайно, вирішує доза. Якщо лікар правильно контролює введення та кількість препаратів, негативних наслідків наркоз не буде приносити”, — поділилася пані Катерина.
Напередодні Всесвітнього дня анестезіолога (16 жовтня 1846 року зубний лікар провів операцію під ефірним наркозом) Катерина розповідає, як обрала для себе саме цю галузь:
“З раннього дитинства я хотіла бути лікарем. Мабуть, в якийсь момент зрозуміла, що хочу йти в цьому напрямку, вступила в інститут, потім постав складний вибір спеціалізації. Я вже на 5-6 курсах знала, що хочу працювати саме в реанімації. Мені здається, це вищий пілотаж в медицині, якась надпотужна спеціалізація, надпотужна професія, останні роки (під час ковіду і війни) ні в кого не лишилося сумнівів, наскільки ця професія потрібна”.
Епідемія коронавірусу, згадує лікарка, стала випробуванням для лікарні і її відділення. Тоді для хворих довелося виділити два поверхи закладу. Медики майже жили на роботі і самі хворіли через постійний контакт з інфекційними пацієнтами і нестачу відпочинку. Але згадки про злагоджену роботу колективу і взаємопідтримку досі викликають тепло в серці, ділиться Катерина…
Через кілька років лікарів чекав новий виклик – повномасштабна війна. Півмісяця тому, 28 вересня, коли Катерина Тімоніна поверталася з відпустки, отримала звістку: вранці місто Суми атакували безпілотники і зруйнували корпус лікарні.
“Я розуміла, що я могла знаходитися на робочому місці в цей час. Взагалі ніхто не застрахований. Я почала перевіряти, хто був на чергуванні цього дня. Розуміла, що це мої колеги, мої друзі. Почала телефонувати, спочатку вийшла Альбіна Бойко. Не вдалося зв’язатися з Артеменко Анею і Тетяною Тихоновою в приймальному відділенні”.
Анна Артеменко нині проходить лікування. Тетяна Тихонова загинула. Зруйновані операційні призупинили свою роботу. Дехто з “планових” пацієнтів, хто збирався оперуватися в лікарні Св. Пантелеймона, чекає на лікування, “екстрених” одразу перевели в інші заклади. Катерина Тімоніна говорить: налаштована на позитив і на повне відновлення роботи своєї лікарні. За весь період роботи, ділиться анестезіолог, жодного разу не пошкодувала про свій вибір і сподівається, що не пошкодує й надалі.
“Кожна реанімація запам’ятовується чимось світлим, бо це врятоване життя. Це і є анестезіологія, ми завжди ходимо по лезу”, — поділилася Катерина Тімоніна.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
21.11.2024 За ніч і ранок зафіксовано 26 вибухів у двох громадах Сумщини
21.11.2024 На Сумщині відмінили аварійні відключення. Продовжують діяти погодинні
21.11.2024 Який стан постраждалих сумчан унаслідок ракетного удару 17 листопада
21.11.2024 У Сумах затримали сп’янілого водія BMW
21.11.2024 “Мріяла стати криміналістом”: однокласники загиблої у Сумах Анастасії Боровик розповіли про дівчину