“Сукні почекають до перемоги”. Сумська майстриня виготовляє військові шеврони

23.10.2024

Тетяна Мурай до повномасштабного вторгнення працювала в команді сумського дизайнера, тепер виготовляє шеврони для військовослужбовців. Суспільне побувало в майстерні та познайомилися з процесом виробництва військових шевронів.

Це майстерня, де виготовляють шеврони. Майстриня Тетяна Мурай виконує чергове замовлення. Розповідає, зокрема є шеврони для танкових військ та шеврони для військової розвідки.

Тетяна Мурай каже, що з дитинства мріяла стати швачкою, шити одяг, взуття і цим приносити радість людям. До вторгнення працювала з сумською дизайнеркою та шила колекції для театру моделей. Після початку повномасштабного вторгнення виїхала з родиною до Тернополя. Тетяна розповідає, що в той час, коли багато людей вступали до війська, була велика потреба у виготовленні шевронів. У Тернополі знайшла потрібні контакти і почала працювати.

“На початку всі магазини були закриті, тканину десь здобути було дуже важко. Ми знайшли аж у Львові, і те забрали залишки. Передати нічим було, тому що вантажні перевезення не працювали, то хлопці домовилися у Львові на залізничному вокзалі з машиністом і мені тепловозом доправили до Тернополя”, – згадує майстриня.

Після повернення на Сумщину справу продовжила. Каже, підтримав і допоміг відкрити виробництво чоловік. Тетяна працює сама, іноді допомагають доньки, жінка сподівається, що передасть їм свої вміння. Розповідає, що опановувала мистецтво виготовлення шевронів самостійно. Окрім вивчення технології, довелося освоїти сучасне обладнання.

“Це прес, я на ньому проклеюю тканину, щоб потім вишивати. Щоб тканина була більш цупкою, і стібки клалися рівненько, не було ніяких стяжок. Потім після вишивки я знову ще беру один раз проклеюю, і воно становиться таким більш плотним”, – пояснює майстриня.

Найбільше мають попит шеврони з тризубом, має багато замовлень і на індивідуальні, особливі вироби, говорить Тетяна.

“Один із улюблених – шеврон зі Святим Михаїлом, це воїнство ангелів, їхня мета – захищати добро”, – каже пані Тетяна.

Якщо замовник просить особливий шеврон, то дизайн Тетяна замовляє, малюнок завантажується на вишивальний апарат. За його допомогою можна виготовити до 600 шевронів за тиждень, таким було найбільше замовлення, згадує майстриня. Зразки багатьох виробів представлені на стенді.

“Коли приходять хлопці за замовленням, вони дивляться на стенд і просто на ньому “зависають” і починають коментувати, кому який шеврон вони б подарували, бо там їх дуже багато, вони всі різні і смішні. Такі радісні, сміються, як діти, чоловіки – це великі діти. Я в автівці завжди вожу з собою шеврони, щоб просто подарувати. Людина, буває, стоїть на посту похмура, їй подаруєш – вона вже весела, і мені від того стає приємніше”, – каже майстриня.

Додає, що восени кількість замовлень збільшується, бо військові змінюють форму на зимову і шевронів треба більше. Також майстриня виготовляє різні нашивки, емблеми, шиє подарункові чохли для військової форми. Каже, що ця робота захоплює і надає наснаги.

“До війни було більш цікаве життя, і поїздки на різні фешн-покази, знайомства. То було інше життя. Зараз я займаюсь більш важливою роботою, а сукні почекають до перемоги”, – зазначає майстриня.

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: