Як працює в приміщенні колишньої школи Великописарівська лікарня?

31.10.2024

Лікарня в приміщенні колишньої школи працює в селі Рябина на Сумщині. Коли навесні 2024 року в Великій Писарівці почастішали обстріли російської армії, у селі Рябина прийняли поліклінічне відділення Великописарівської лікарні. Як воно працює нині – у матеріалі Суспільного.

Авторефрактометр у с. Рябина на Сумщині. Суспільне Суми

Головна медична сестра Любов Чуприна показала один із найцінніших апаратів, у лікарні — рефрактометр, що використовується в офтальмології.

” Ми дивимося рефракцію. Він цінний тим, що допомагає лікарю підібрати правильно окуляри. Вивозили його в період бойових дій, коли були обстріли. Вдалося вивезти в цілості і сохранності його. Мешкаємо ми в місті Охтирка, на роботу добираємось щодня”, — розповіла медсестра Наталія Крайнік.

Наталія Крайнік, медсестра. Суспільне Суми

“Кожен день звертаються за допомогою люди з цього села, з тутешніх сіл. Телефонують, записуються на прийом – і надаємо допомогу. Видалення зубів, лікування, зняття каменів – всю невідкладну допомогу надаємо”, — розповіла медсестра Олена Шевцова.

Картотека лікарні. Суспільне Суми

Картотеку пацієнтів, розповідає Любов Чуприна, довелося збирати під пусками КАБів. Врятувати і перевезти сюди вдалося майже всі документи.

“КАБи…звісно гучно, звісно, всім страшно, тому що це наш дім, і ми їхали до себе додому”, — поділилася медреєстратор Олена Пугач.

Терапевтичне відділення лікарні. Суспільне Суми

Терапевтичне відділення розмістили в шкільному холі. Зони ординаторської, сестринської, посту розділили шафами й полицями. В окремій кімнаті — ліжка, де ставлять крапельниці, роблять уколи.У цій кімнаті працюють інфекціоніст, отоларинголог, хірург, що веде лише амбулаторний прийом, дерматолог. Ігор Кривонос працює тут невропатологом. Чоловік народився і живе в Ямному. До роботи, розповідає, щодня дістається власною автівкою. Працює загалом з 1985 року.

Ігор Кривонос, невропатолог. Суспільне Суми

“Найгірші обстріли, мабуть, пережили, зараз трішки вони дальші, але добираються до нас, дрони кругом літають. Працюємо, що робити. Працюємо, стараємося допомагати людям, не кожен може поїхати в Охтирку, в Суми. Затишно, гріємося гуртом. Тепло дадуть – буде ще краще”, — поділився невропатолог лікарні Ігор Кривонос.

Лабораторія лікарні в с. Рябина. Суспільне Суми

У лабораторії Рябиного працюють троє медпрацівників. Ганна Корнієнко живе в сусідньому селі Яблучне, на роботу поки дозволяють погодні умови, розповідає, їздить електровелосипедом:

“Труднощі з житлом…Кожен влаштовується як може. Житло, яке ми винайняли, літнього варіанту, не опалюється, тепер треба шукати інше житло. Залишився вдома будинок, частково зруйнований. Плануємо все одно його відновити і повернутися додому.”

Село Рябина на Сумщині. Суспільне Суми

“Ми позиціюємо себе як лікарня, що досі функціонує в В. Писарівці. Ми щодня надаємо там допомогу. Є безпекові нюанси, ми намагаємося там бути в першій половині дня, до 14, бо потім активізуються неприємні ситуації, дронові атаки, тому ми концентруємо надання допомоги в Рябині в другій половині дня і в вихідні”, — розповів директор лікарні Сергій Драгун.

Село Рябина на Сумщині. Суспільне Суми

Російська армія кілька разів руйнувала приміщення лікарні у Великій Писарівці. У березні пошкодили терапевтичне й дитяче відділення, вибили вікна, двері, зруйнували стіни закладу. На початку літа у поліклініці відремонтували дах, а в вересні будівлю і знову обстріляли, снаряд пройшов стіну й не розірвався.

“На сьогодні ми співпрацюємо з НСЗУ. Це ті кошти, за які ми живемо. Зазвичай їх не вистачає, ми доповнюємо це серією платних послуг, це велике підґрунтя, щоб щось додати до основного фінансування. Селищна рада фінансує лише енергоносії, комунальні послуги, ми дрова возимо, щоб опалювати наші приміщення”, — додав Сергій Драгун.

Благодійні організації, ділиться директор, допомогли з меблями, надали генератори та частину обладнання. Волонтери зі Львова доставили мобільну амбулаторію, що дало можливість виїзди в села Кириківської і Великописарівської громад. Сьогодні закладу не вистачає терапевтів, гінекологів, хірургів. З 98 працівників, що працювали у Великій Писарівці, нині лишилося 72.

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: