13.11.2024
Бійці 155 батальйону Сумської тероборони розповіли про комунікацію з 63 окремою механізованою бригадою, яка мала забезпечувати їх на Лиманському напрямку. За словами військових 155 батальйону, наразі у них лишилося кілька людей, яких хочуть перевести під командування цієї бригади. Додають, командування бригади погрожує командирам, що нові бійці виконуватимуть завдання, з яких не повернуться живими. Тому бійці відмовляються переходити в цей підрозділ. Про це вони розповіли “Кордон.Медіа”.
У коментарі Суспільному речник 63 окремої механізованої бригади Ростислав Ящишин повідомив, що описана ситуація не відповідає дійсності. Офіційні ж коментарі зможуть дати тільки після офіційного дозволу від ОСУВ “Хортиця”, куди ми також відправили запит. Також Суспільне надіслало запити до командування 117 окремої бригади територіальної оборони, Генерального штабу, Сухопутних військ та Сил територіальної оборони ЗСУ.
Бійці 155 батальйону 117 бригади ТРО — добровольці, які у лютому 2022 року стали на захист Сумської області. З квітня 2024 року вони тримали піхотні позиції “на нулі” на Лиманському напрямку, йдеться у матеріалі “Кордон.Медіа”. Нині батальйон складається з чотирьох стрілецьких рот. У вересні ситуація загострилась — армія РФ почала активні штурмові дії.
За словами командира роти вогневої підтримки 155 батальйону Олександра Бондаря, за один день по позиції могли вдарити 50 FPV-дронів.
За словами бійців 155 батальйону 117 бригади ТРО, вони працювали без належної контрбатарейної підтримки, без засобів радіоелектронної боротьби та без належної організованої евакуації поранених і загиблих бійців. Це мала б забезпечити 63 окрема механізована бригада, але бійці говорять, що цього не було.
“Ми приїхали сюди за наказом на Лиманський напрямок. Тут ми побачили дещо іншу картину. Побачили, як командування більшого підрозділу недбало, не по-людськи ставиться до своїх підлеглих. Ми все це чули по раціях, по перехватах. Ми це бачили на стрімах. Результати їхнього командування торкнулись і нас, коли ми просили нас прикривати далекобійною артою, яку ми не маємо”, — розповідає старший солдат 155 батальйону 117 бригади ТРО Дмитро.
Таке ставлення до особового складу розповсюджується не тільки на 155 батальйон, зазначають бійці. За їхніми словами, так само командування 63 бригади ставиться і до своїх військовослужбовців.
“Туди було нікому заступати – людей зовсім не залишилося, зовсім. Ми просили, кричали про допомогу – допоможіть нам живою силою, артою. Ну, подавіть цей вогонь, і в нас все вийде! Ми далі будемо стояти на цих позиціях, тримати рубіж, тримати оборону. Але цього ніхто зовсім не зробив” – каже т.в.о. командира третьої стрілецької роти Олексій Панасенко.
Нині бійців 155 батальйону хочуть перевести під командування 63 бригади. Вони зберегли аудіозаписи, на яких чути, як їм погрожують розпорядженням відправити на позиції “з яких вони не вийдуть”. Через таке ставлення бійці відмовляються переходити в цей підрозділ.
Наразі бійці вимагають вивести особовий склад батальйону на відновлення – фізичне й психологічне, а потім обов’язково поповнити його. Пораненим, які наразі перебувають в медичних закладах, дати час і можливість на одужання, щоб вони могли виконувати бойові завдання, зазначили у матеріалі “Кордон.Медіа”.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
21.11.2024 За ніч і ранок зафіксовано 26 вибухів у двох громадах Сумщини
21.11.2024 На Сумщині відмінили аварійні відключення. Продовжують діяти погодинні
21.11.2024 Який стан постраждалих сумчан унаслідок ракетного удару 17 листопада
21.11.2024 У Сумах затримали сп’янілого водія BMW
21.11.2024 “Мріяла стати криміналістом”: однокласники загиблої у Сумах Анастасії Боровик розповіли про дівчину