17.11.2024
Сумчанка Тетяна Ягодіна – відома волонтерка та очільниця БФ «Віримо – все буде добре!» – не тільки вірить у те, що все буде добре і в Україну прийде мир, а й робить все для того, щоб Перемога настала якомога швидше.
Жінка-підприємниця ще з початку повномасштабного вторгнення об’єднала навколо себе таких, як сама. Вона допомагала нашим місцевим оборонцям – разом з іншими збирала пляшки для «коктейлів». Коли в березні в Сумах спорожніли магазини та вдавалося від знайомих отримати невеличку гуманітарку з-за кордону – роздавала на Хіммістечку продуктові набори потребуючим. Далі були окопні свічки (їх рахунок йде на десятки тисяч)…
Так почалося її волонтерство, а офісний центр став справжнім волонтерським «вуликом» – саме так у мікрорайоні називають місце, де трудяться вправні «бджілки-трудівниці». «Ми продовжуємо плести маскувальні сітки, готувати хлопцям м’ясні перекуси, формувати «гостинці» на передову, тощо, говорить жінка. – А як інакше? Підтримка хлопців – головне! Кожен має бути корисним – як на фронті, так і в тилу».
Тетяну Олексіївну жоден із запитів захисників не злякає! Волонтери за майже три роки освоїли багато напрямків. Плетуть не тільки сітки, а й пояси, носки та інші теплі речі. Шиють білизну. Готують поживні та смачні м’ясні джерки, які сушать та у вакуумних пакетах відправляють воїнам на передову. Починали з одної сушарки – а вже їх декілька, та попит на «кишеньковий» сухпайок дуже великий. Тож у «вулику» працює мініцех, де для бійців формують 100 та 300-грамові пакети. Ще – дівчатка роблять каші-мюслі (з горіхами, сухофруктами, сухим молоком), які легко можна запарити в польових умовах. Окремо – формують баночки з медом та горіхами. Вони теж розлітаються на «ура», особливо в холодний період. Робота у сумському «Вулику Хіммістечка» не зупиняється! Ще там з’явилася кімната психологічного розвантаження та, як і раніше, вихідними (у неділю, з 10 ранку) проводяться творчі заняття та майстер-класи для дітей.
Простір для тимчасового перепочинку
А віднедавна невтомна волонтерка в окремому приміщенні організувала для захисників тимчасове місце відпочинку (від кількох годин до доби). Це, звичайно, не готельні апартаменти, а облаштовані кімнати, де захисники можуть не тільки відіспатися після «роботи», а й поїсти та випрати речі.
«Проблема з житлом для бійців, на жаль, існує, – говорить Тетяна Ягодіна. – Далеко не кожен в місті та й сільській місцевості готовий прихистити воїнів. Хоча дарма! Люди, ризикуючи здоров’ям та життям, боронять нас від ворога. А натомість самостійно шукають можливість, де можна відпочити та привести себе до ладу. Відвідуючи хлопців з подарунками, я не раз про це від них чула. Та й чимало отримувала з цього приводу дзвінків.
Тож все більше стала міркувати – як їм допомогти. У мене було окреме житло з мінімальним ремонтом, яке не використовувалося. Трішки його «розвантажила» від зайвого, додала необхідного – аби якомога більше військових могло скористатися безкоштовним відпочинком…».
До послуг відвідувачів – три кімнати. Є місця з облаштованими ліжками, вистачає простору для того, щоб додати й імпровізованих спальних місць. Загалом одночасно тут може розміститися до десяти людей. Також передбачені можливості для приготування чи розігріву їжі. Із побутової техніки – холодильник, мікрохвильовка, електрочайники, пральна машинка, телевізор. В одній із кімнат стоять тренажери. Окремо – санвузол.
«Щоб помитися, ми встановили душову кабіну, змінили бойлер із 50-ти на 100-літровий, аби вистачило води, – демонструє пані Тетяна.
Єдине, чого бракує – сушарки для випраного одягу. Якби нам із цим допомогли – було б чудово! Тож звертаюся до небайдужих: якщо можна таку придбати чи передати на баланс благодійного фонду (якщо є такі, можливо, в гуманітарних вантажах) – захисники були би вдячні. Автоматична машинка значно пришвидшить сушіння випраного одягу! Захисники інколи заїздять лише на дві-три години, і він просто не встигає висохнути…
Наші відвідувачі, загалом, невибагливі. Їх влаштовує все, аби якусь годину або добу просто накритися ковдрою та спокійно виспатися. На сьогодні – це розкіш для хлопців, бо більшість спить у бліндажі, а то й під відкритим небом…». За потреби відпочинку бійці можуть зв”язатися за телефоном +38 (066) 763 36 40.
На обідньому столі для тимчасових гостей завжди лежать смаколики. «Роботу фонду підтримують небайдужі, навіть з-за кордону надсилають посилки, – говорить очільниця БФ «Віримо – все буде добре!». – Це й медикаменти, й постільна білизна, й солодощі – все ми відправляємо за потребою. Трішки гостинців лишаємо до чаю хлопцям у кімнатах для відпочинку, аби вони теж посмакували. Ось солодощі з Італії, це від Світлани, яка для нас вже стала близькою людиною. Дуже раді будь-якій допомозі – донатами, продуктами, спанбондом для сіток, які ми продовжуємо плести в нашому «вулику». На сезон нам потрібно не менше 15 рулонів. Вже понад два тижні, як перейшли до зимового маскування. Є потреба в руках – наші «бджілки» завжди чекають на поповнення!».
Для донатів
– 4149 6293 5634 4762 – ПриватБанк
– 5375 4141 0158 2871 – Монобанк
– Поточний рахунок у форматі IBAN: UA 193375680000026000300492826 (в гривнях, євро, дол. США)
– Державний Ощадбанк
МФО банку: 337568
Код ЄДРПОУ банку: 09337356.
shans.com.ua
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
21.11.2024 За ніч і ранок зафіксовано 26 вибухів у двох громадах Сумщини
21.11.2024 На Сумщині відмінили аварійні відключення. Продовжують діяти погодинні
21.11.2024 Який стан постраждалих сумчан унаслідок ракетного удару 17 листопада
21.11.2024 У Сумах затримали сп’янілого водія BMW
21.11.2024 “Мріяла стати криміналістом”: однокласники загиблої у Сумах Анастасії Боровик розповіли про дівчину