У лікарні в Глухові після ворожої атаки повилітали майже всі вікна

20.11.2024

Напередодні унаслідок вибуху в Глухові серйозно постраждала  розташована поруч міська лікарня – вибуховою хвилею вибило майже всі вікна. На щастя, завдяки спеціальній захисній плівці на склі вдалося уникнути травм серед пацієнтів та медперсоналу. повідомляє Громадське радіо.

«Оскільки лікарня розташована близько до місця події, будівля зазнала значних пошкоджень: майже всі вікна були вибиті. Проте ми живемо в цих умовах і розуміємо важливість захисту від пошкоджень, особливо якщо йдеться про скло. Тому всі вікна в лікарні були оброблені захисною плівкою».

Люди не користуються укриттями

Попри наявність укриттів у гуртожитку та поруч у лікарні, багато місцевих мешканців ігнорують їх під час сигналів тривоги. За словами Надії Вайло, люди часто не спускаються у сховища, оскільки через постійні обстріли та тривоги довелося б жити в них майже безперервно. Водночас вона наголосила, що укриття гуртожитку залишилося цілим, і якби люди скористалися ним, це могло б урятувати їхні життя.

«У самому гуртожитку є укриття, як і поряд у лікарні. Однак люди зараз дуже рідко користуються укриттями, адже через наше місто постійно пролітають різноманітні літальні апарати. Люди вже, знаєте, доходять до думки, що якщо постійно перебувати в укриттях, то можна взагалі не виходити звідти. Правильно це чи ні — важко сказати, але, на жаль, сьогодні укриттями користується дуже мало людей.

Руйнування, яких зазнав гуртожиток, зачепили навіть укриття: його пробило, хоча воно не було зруйноване повністю. Тобто, якби люди перебували в укритті, вони б, без сумніву, залишилися живими».

Реакція громади

За словами Надії Вайло, трагедія об’єднала мешканців Глухова. Місцеві жителі активно долучилися до розбору завалів, пропонували допомогу та житло для постраждалих. Бізнес також надав техніку для ліквідації наслідків атаки.

«Глухівчани одразу долучилися до розбирання завалів, а місцевий бізнес надав техніку. Усі постраждалі, які потребували допомоги, отримали її як від медичного персоналу, що був на місці, так і від мешканців міста.

Сьогодні зранку мені телефонували люди, пропонуючи житло для постраждалих. Хтось каже: «У мене є квартира, нехай заходять і живуть», а хтось пропонує інші варіанти. Люди дуже переймаються і щиро співчувають постраждалим, адже це справжня трагедія, просто трагедія».

Демографічна ситуація в місті Глухів

До повномасштабного вторгнення у Глухові проживало близько 32 тисяч людей. Однак війна змусила близько третини містян залишити свої домівки. Особливо помітною є евакуація дітей: з 3 700 дітей залишилося лише близько 500.

«На сьогодні офіційно вже виїхало 12 563 особи, тобто третини мешканців міста більше немає. Якщо говорити про дітей, то їх було близько 3700. З них станом на сьогодні 3200 вже залишили межі міста. Це, зокрема, ті люди, які звернулися до міської ради із запитами щодо евакуації».

Проте Надія Вайло зазначає, що місто продовжує жити — працюють комунальні служби, бізнес та лікарня.

«Люди залишаються в місті, тому що всі комунальні заклади працюють, функціонує лікарня. У тому ж гуртожитку, який зазнав руйнувань, проживали, зокрема, лікар, що працює в лікарні, а також працівники медичного коледжу. Їх зараз небагато, оскільки коледж вже майже три роки перебуває у стадії закриття і з 1 січня наступного року має бути закритий повністю.

У місті працюють усі служби: водопостачання, теплопостачання, комунальні підприємства. Працює також бізнес. Тому місто не мертве — воно живе».

Водночас Надія Вайло зазначає, що ситуація в освітній сфері є складною. Дитячі садочки в місті наразі працюють лише у дистанційному форматі.

«Садочки у нас не працюють. Вони функціонують лише в дистанційному форматі. Всі інші заклади не працюють. Сподіваємося, що після закінчення війни діти повернуться до нас. Система дистанційного навчання дозволяє їм продовжувати навчання. Тому всі навчальні заклади працюють у форматі дистанційного навчання».

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: