У Сумах облаштували простір для психологічної реабілітації ветеранів

13.12.2024

Простір для психологічної реабілітації ветеранів війни за благодійні кошти облаштували на базі обласного госпіталю ветеранів війни. Призначений він для спільних занять та роботи у групах учасників бойових дій та членів їх сімей. Як відбуваються заняття в оновленому хабі – розповідає Суспільне.

Учасники бойових дій зібрались у просторі для психологічної реабілітації на групове заняття.

“Розвантажуються думки. Тобто трошки легше стає. Воно геть не пропадає, це залишиться із нами на все життя, але трошки легше.. наскільки – то вже буде надалі видно”, — сказав учасник бойових дій Байкер.

“Це зараз багато для кого актуально, я думаю. Психологія – це одне з найбільших таких питань, що.. люди дуже переживають і дехто не справляється з собою, то воно потрібно. Морально тут відпочиваємо”, — сказав Олексій, учасник бойових дій.

Оновлений простір для групових занять із психологічної реабілітації в обласному госпіталі ветеранів війни працює близько місяця.

“Ми хотіли, щоб це була якісна допомога і гарна. Тому коли це таке нове приміщення, яке створене з затишком, де комфортно, то ветерани це по-іншому сприймають”, — сказала Вікторія Сухарєва, психотерапевтка.

За сто тисяч гривень благодійних коштів, каже Вікторія Сухарєва, тут відремонтували приміщення, придбали нові меблі та спеціальне обладнання для процедур.

Мультидисциплінарна команда з п’яти спеціалістів займається з ветеранами та членами їх сімей.

“Вони можуть тут займатися групами, тому що зараз в більшості процесів ми переходимо з індивідуальних консультацій на групові процеси, тому що зростає кількість людей. Потім, вони можуть тут займатися арт-терапевтичними заняттями — малювання, або пластилін. Також проходять глиняні такі майстер-класи. Крім того, ми тут іноді дивимося навчальні відео”, — розповіла Вікторія Сухарєва.

А це один зі стендів, де розміщені роботи, створені пацієнтами.

“Цю роботу робив один військовий і це було так цікаво. Сталося, що він у цивільному житті був скульптором. І потім він проводив заняття з іншими військовими. Те, що ви тут бачите – це те, що вони разом вже ліпили. Тобто він їх вчив як працювати з глиною, він і нас вчив одночасно”, — сказала Вікторія Сухарєва.

На досягнутому, розповідає лікарка, зупинятись із колегами не збираються.

“Нам треба ще багато обладнання по когнітивному порушенню. Тому що після мінно-вибухових травм у ветеранів і військових дуже багато проблем із пам’яттю, з концентрацією і нам треба нові методи реабілітації. Є ідея зробити щось для фізичного заспокоєння, тому що іноді їм правда треба щось “погамселити”.

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: