“До третини лісу доступу немає”: як працюють у прикордонному лісництві на Сумщині

18.12.2024

>Загальна площа лісових насаджень Могрицького лісництва становить 6700 гектарів. Нині, внаслідок бойових дій та через близькість до кордону з РФ, доступ до третини лісових площ відсутній, розповів головний лісничий філії Сумське лісове господарство ДП “Ліси України” Володимир Колосок. Як працівники лісництва змогли адаптуватися до реалій воєнного часу – дізнавалися кореспонденти Суспільного.

“Наразі прорідження зроблено на 60%. Прохідні і санітарки всі зроблені 60% від обсягу”, – так про роботу Могрицького лісництва під час повномасштабної війни розповідає Сергій Карпенко. Чоловік додає, працює помічником лісничого з 2013 року.

“Тут нам лісничий дає наряд і ми роз’їжджаємось по роботах. Рубки догляду, рубки формування і оздоровлення, освітлення і прочищення – все зроблено. Ми знаходимось у філії. В Могрицьке лісництво приїжджаємо. Була в нас посадка осіння, ми її проводили. Відвод під рубки догляду на 2025 рік ми також проводили”, – пояснює чоловік.

За словами головного лісничого філії Сумське лісове господарство ДП “Ліси України” Володимира Колоска, повномасштабна війна внесла корективи в роботу підприємства, співробітникам довелося переїхати до більш безпечного місця.

“За розпорядженням військової адміністрації, було ухвалено рішення прибрати з 10-кілометрової зони і перевезти всю нашу лісову техніку на відстань 13 кілометрів. Людей ми звідти старались позабирати, допомагали їм переїжджати. Нині в лісництві залишилися деякі наші агрегати. Також там є розсадник, на якому ми вирощуємо посадковий матеріал, який використовуємо для подальшої висадки лісових культур. А також була шкілка ялинок, які ми цього року зрубали і виставили на продаж людям”, – зазначає Володимир Колосок.

З початку військових дій штат працівників у лісництві не зменшився, говорить лісничий.

“Єдине, що під час спецоперації по Курській області люди повиїжджали частково з Могриці. Але працювати залишились в Могриці, штат у них не змінився – 21 людина”, – каже головний лісничий.

Територія Могрицького лісництва розташована на межі трьох лісництв – Могрицького, Піщаного та Сумського, пояснює Володимир Колосок.

“Тут проводимо будівництво тимчасових споруд для зберігання паливно-мастильних, запчастин та інших агрегатів під час використання їх для лісового господарства”, – пояснює головний лісничий.

Обстріли та мінування росіянами місцевості ускладнили розведення лісів та догляд за насадженнями, додає Володимир Колосок.

“До третини лісництва ми не маємо доступу, порахувати пошкодження і збитки не маємо можливості. А те, що знаходиться на цій території, де ми обслуговуємо, то в принципі, таких збитків немає, тільки пошкодження деревини. Під час “прильотів” йдуть осколкові пошкодження і вони вростають всередину дерева і в подальшому його неможливо використовувати, як ділову деревину”, – зазначає чоловік.

У зв’язку із забрудненням лісів вибухонебезпечними предметами, встановити точну площу і ступінь ураження лісових масивів та визначити оцінку збитків наразі неможливо, розповідає Володимир Колосок.

“Якщо площа лісництва 6700 гектарів, то нині до третини ми доступу не маємо. У зв’язку з цим зменшуються обсяги робіт. Тому що третина має велике значення до загальної площі”, – говорить Володимир Колосок.

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
01.07.2025 Безпекова ситуація в Сумській області станом на ранок 1 липня
01.07.2025 Двічі втратили домівку: багатодітна родина з Краснопілля оселилась у модульному містечку на Сумщині
01.07.2025 У Кролевці попрощаються із захисником Володимиром Сербіним
01.07.2025 Рятувальники завершили аварійно-відновлювальні роботи в Лебедині
01.07.2025 У Сумах патрульні розшукали водійку, яка залишила місце ДТП
01.07.2025 На Сумському напрямку українські воїни відбили 17 атак росіян

Коментарі: