У Шостці діє центр підтримки евакуйованих та ВПО

16.01.2025

З грудня місяця в Шостці працює центр комплексної підтримки евакуйованих «Вектор надії». Проєкт реалізується громадською організацією «Клуб Рибалок України» спільно з гуманітарною організацією «Людина в біді» за фінансової підтримки чеського народу. Центр надає всебічну підтримку евакуйованому та внутрішньо переміщеному населенню.

Більшість людей, які звертаються до центру, – це мешканці сусідніх громад, що потерпають від постійних ворожих обстрілів і змушені шукати прихистку в Шостці. Вони втрачають не лише фізичний дім, але й своє «місце сили», відчуття стабільності та звичний ритм життя, що робить їх особливо вразливими. Ця втрата глибоко психологічна, адже дім – це не просто будівля, а й уособлення спогадів, зв’язків з минулим, відчуття приналежності та безпеки.

Адаптація до нових умов життя в Шостці може бути складною. Люди стикаються з проблемами пошуку житла, роботи, медичної допомоги, оформлення документів та інтеграції в місцеву громаду. Саме тут на допомогу приходять фахівці центру «Вектор надії».

Центр обслуговує переважно мешканців Шосткинського району (Шостка, Свіса, Середина-Буда, Зноб-Новгородське, Дружба), але були випадки звернень і з інших областей. Важливо, що допомогу отримують не лише люди зі статусом ВПО, але й ті, хто ще перебуває в процесі оформлення документів – евакуйовані, які особливо потребують підтримки.

Послуги центру «Вектор надії»:

Супровід та реєстрація переміщених осіб.

Збір потреб та перенаправлення до відповідних служб.

Первинна юридична допомога.

Індивідуальні та групові консультації з психологом.

Соціальний супровід та кейс-менеджмент для вирішення соціальних проблем, включно із захистом дітей.

Групові арт-терапії.

Організація спільних зустрічей для місцевих мешканців Шостки та ВПО з метою інтеграції.

Особливим попитом користується психологічна підтримка. Заняття з психологом для дорослих допомагають людям розкритися, поділитися переживаннями та знайти підтримку.

Як розповіла соціальна працівниця центру Тетяна Рекун: «Збирається багато незнайомих між собою людей, які в кінці заняття розкриваються – і плачуть, і сміються. Ми завжди пригощаємо кавою, і люди в такій невимушеній обстановці знайомляться, спілкуються, обговорюють все, що наболіло, з якими труднощами стикаються».

Найбільші проблеми, з якими стикаються ВПО, – це пошук житла та роботи. Центр намагається допомогти, надаючи інформацію та контакти інших організацій, які можуть надати додаткову підтримку (гуманітарні набори, постільну білизну тощо).

Юристка Анастасія Шаповалова, яка мешкає у Зноб-Новгороді, що за 7 кілометрів від кордону, добре знає проблеми тих, хто їде у більш безпечні місця.

Вона наголошує на актуальності юридичної допомоги, особливо для тих, чиє житло постраждало від руйнувань: «Першим і найважливішим напрямком є допомога людям у розумінні першочергових дій щодо їхнього майна. Я розповідаю, куди звертатися в першу чергу, які документи необхідно зібрати, як правильно зафіксувати руйнування, до яких органів влади звертатися на місцях». Багато питань стосується оформлення виплат для ВПО: куди звертатися, як оформити виплати та хто має на них право. Окрім того, центр надає консультації з інших юридичних питань соціального характеру, таких як майнові та шлюбні питання.

Центр розташований за адресою: вул. Кожедуба, 2. Отримати необхідну інформацію можна за телефоном: (095) 788-53-18

Наразі проєкт розрахований на п’ять місяців, але можливість продовження залежить від потреб громади. За два місяці центр надав допомогу близько 600 особам.

shostkanews.city

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
02.04.2025 За ніч і ранок на Сумщині зафіксовано 89 вибухів
02.04.2025 Укртрансбезпека оштрафувала перевізника маршруту “Суми-Познань”
02.04.2025 У Сумах патрульні допомогли жінці розшукати літню матір
02.04.2025 “Сидиш тут, як в “домі пристарілих”. Мешканець Юнаківки пів року живе у гуртожитку для переселенців
02.04.2025 Жодної непошкодженої багатоповерхівки: як живе Білопілля та громада
02.04.2025 У Шосткинській громаді цьогоріч планують засіяти понад 40 тисяч гектарів землі

Коментарі: