28.02.2025
Сумчани, попри кригу та морози, занурюються в ополонки. Роблять це, аби зняти стрес, підвищити рівень дофаміну в організмі, та загартуватися, аби не хворіти. Як купаються у крижаній воді та кому лікарка не радить це робити – розповідає Суспільне.
Лютневий ранок, на термометрі -12° – така погода ідеальна для занурювання в ополонку, вважає 44-річний сум’янин В’ячеслав Ілляшенко. Аби викупатися у крижаній воді, чоловік приходить на Студентський пляж.
“Зараз сонце таке пригріває і це дуже-дуже знімає стрес від всього, що навколо, особливо від нічних атак. Я працюю викладачем в медколеджі. І оце зараз піду працювати далі”, – говорить чоловік.
В’ячеслав пояснює, що в цій ополонці сидить майже на дні. За його словами, потрібно випилювати довшу.
“Бажано випилювати довше, щоб можна було поплавати, але й так до 10 січня не було затянуто (кригою – прим.ред.), то плавав майже до середини”, – пояснює сум’янин.
Плавати у холодній воді, говорить В’ячеслав, намагається щодня: “У нас це розповсюджена така традиція купатися взимку, так що я знаю багатьох, хто купається”.
Подружжя Стрельченків також купається в крижаній воді. Олександра та Володимир говорять – до ополонки приходять один-два рази на тиждень, разом із домашніми улюбленцями Штруделем та Балу.
“По вівторках завжди, буває ще четвер або субота. Разом з чоловіком і собаками. Собаки не купаються (сміється — прим.ред.)”, – каже Олександра.
У холодну воду занурюються по черзі, після – розтираються рушником.
“Зараз неймовірно, просто шикарно. Це також перша зима, що я спробував. До цього холод просто фізично не переносив. З осені як почали – і не можемо зупинитись. Навіть такі дні бувають, що приїжджаємо після змагань, пізно ввечері, все одно ідемо, купаємось, бо за графіком звикли просто. Не хворію взагалі. Може, завдяки цьому, може просто”, – говорить Володимир.
Після занурення в ополонку Олександра говорить: “Прекрасно почуваюсь. Все встало на свої місця. Я пробудилась. Хоч і була вранці на тренуванні. Зараз відчуття добрі. Після купання щось гаряче випити і можна ще трішки поспати перед вечірнім тренуванням”.
Олександра каже: вона разом із чоловіком – тренери з панкратіону. Також Олександра працює фітнес-тренеркою. Додає, режим дня насичений.
“О 7:15 вже починаю тренування і о 8:30 завершую. Між ними в мене відпочинок є, бо ще потрібно прогуляти зі своїми улюбленцями. Працюю у двох залах. Треную дітей та дорослих”, – пояснює Олександра Стрельченко.
Денис родом з Одеси, сьогодні також занурювався в ополонку. Говорить – якби була можливість, у крижаній воді купався би щодня.
“Кинув палити, почав бігати, з літа, осені, взимку пішло. Якісь гормони – окситоцин чи дофамін мозок починає виробляти, все таке красиве, прекрасне”, – пояснює одесит.
Дофамін, який ще називають гормоном радості, дійсно продукується під час такого купання, говорить сімейна лікарка центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Аліна Гузь.
“Це дуже великий стрес для організму і на фоні цього стресу, коли людина виходить і розтирається сухим рушником, в неї просто виділяється ціла тонна цього дофаміну. Але потрібно теж заважати, що він в нас не нескінченний”, – пояснює лікарка.
До купання у крижаній воді варто готуватися поступово, краще – з літа, додає лікарка. До того ж занурюватися в ополонку не варто людям із протипоказами: вагітним жінкам, також тим, хто має хронічні захворювання.
“Хронічні захворювання, особливо в стадії загострення, людям, які мають захворювання серцево-судинної системи. Нещодавно перенесли операційні якісь втручання. Нещодавно мали серйозне захворювання гостре, там ГРВІ, ангіна, пневмонія, ну, або мають на цей час ці захворювання”, – зазначає лікарка.
Початківцям вона радить занурюватися на кілька секунд, загартовані люди можуть плавати довше. Але, додає Аліна Гузь, не варто перебувати у крижаній воді більше, ніж півтори-дві хвилини.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМThe post “Знімає стрес від нічних атак”: як сумчани купаються у крижаній воді first appeared on Сумські Дебати.
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
01.07.2025 Двічі втратили домівку: багатодітна родина з Краснопілля оселилась у модульному містечку на Сумщині
01.07.2025 У Кролевці попрощаються із захисником Володимиром Сербіним
01.07.2025 Рятувальники завершили аварійно-відновлювальні роботи в Лебедині
01.07.2025 У Сумах патрульні розшукали водійку, яка залишила місце ДТП
01.07.2025 На Сумському напрямку українські воїни відбили 17 атак росіян