Жодної непошкодженої багатоповерхівки: як живе Білопілля та громада

02.04.2025

Частина Білопільської громади знаходиться у зоні можливих бойових дій, а інша вважається прифронтовою. У селах 5-кілометрової зони людей фактично не залишилося. Російські обстріли щоденні, а у самому Білопіллі, за словами заступника міського голови Володимира Відуєва, немає непошкоджених багатоповерхівок. Як функціонує громада він розповів у ефірі Українського радіо.

“Тимчасово не працюють мережеві крамниці та банківські відділення. Щоправда, банкоматами мешканці користуватися можуть. Щодо торгівельної мережі, то працюють лише місцеві підприємці”.

У травні минулого року у 10-кілометровій зоні Білопільської громади було оголошено примусову евакуацію.

“Села, які максимально наближені до кордону із агресором, практично пусті. Наприклад, у селі Павлівка із дев`яти сотень мешканців, які проживали до війни, залишилися менш як 20. У Іскрисківщині з 500 жителів залишилися теж менше ніж 20. Якщо говорити про саме місто Білопілля, то більш ніж половина населення виїхало. Щоправда, багато хто з них час від часу навідуються до своїх помешкань. А ті райони громади, які є умовно безпечними, то там навпаки збільшилась кількість мешканців через переселенців”, — зазначив Володимир Відуєв.

Додав, що попри важку безпекову ситуацію у місті продовжують працювати медичні заклади:

“Працює і центральна міська лікарня, і центр первинної допомоги, і амбулаторія загальної практики сімейної медицини. У більш безпечних районах працюють ФАПи. Аптеки теж працюють у штатному режимі”.

Також у Білопіллі продовжують працювати органи місцевого самоврядування. За словами заступника міського голови, люди можуть користуватися послугами ЦНАПу:

“З міста виїхали деякі служби обласного і районного підпорядкування. Також у штатному режимі працює Центр зайнятості. Вакансій обмежена кількість. Але безробітних долучають до оплачуваних громадських робіт. Це зазвичай доброустрій міста”.

Громада постійно отримує допомогу благодійних та громадських організацій: продуктові набори. Їх першочергово видають пенсіонерам, багатодітним родинам та ВПО.

“Ми активно співпрацюємо із UNISEF, ПРООН. Нам дуже допомагає “Проліска”. Особливо, у відновленні житлового фонду після обстрілів. Вони надають одяг, будівельні матеріали”.

Заклади освіти по всій Білопільській громаді продовжують працювати у дистанційному режимі.

“Російські військові зруйнували школи у селах Павлівка, Рижівка. Значних руйнувань зазнали навчальні заклади і у самому Білопіллі. За нашим моніторингом, у 10-кілометровій зоні родин із дітьми, які постійно там проживають, зараз немає”, — розповів Володимир Відуєв. За його словами, у прифронтових районах через складну безпекову ситуацію у разі поранення через обстріли людям неможливо буде надати допомогу.

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМThe post Жодної непошкодженої багатоповерхівки: як живе Білопілля та громада first appeared on Сумські Дебати.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: