10.04.2025
Представники благодійного фонду “Карітас Суми” відвідали одну з громад Сумського району, де живуть переселенці з прикордоння. Чим саме допомагають благодійники евакуйованим людям – дізнавались кореспонденти Суспільного.
Представники благодійного фонду “Карітас Суми” приїхали в одне із сіл Сумського району. Роздали гуманітарну допомогу – продуктові набори сім’ям, які евакуювалися з прикордоння. Потім у сільській раді зустрілися з іншими переселенцями, аби дізнатися про їх потреби.
Родина Ольга Церковної наприкінці березня виїхала із села Барилівка Миропільської громади. Жінка розповіла: “У нас в селі ще живуть пенсіонери, ну нам просто необхідно було виїхать, бо в нас немає інтернету, коли все це почалося, зник інтернет, а в нас дитина навчається онлайн, і не було зв’язку”.
Знайомі допомогли знайти родині будинок, який взяли в оренду. Вдома у жінки був свій бізнес – вона займалася домашньою випічкою.
“В мене основний дохід був з Краснопільського району: Осоївка, Грязне, Самотоївка, звідти. Ну там, на жаль, люди ж теж повиїжджали, позакривалися магазини, там ми заробіток втратили. І прийдеться тепер другий напрямок шукать, і будемо тут працювати. Це третій раз мені доводиться все починати по-новому, дай Бог, я думаю, і цей раз осилимо”, — розповідає Ольга.
Після евакуації, каже пані Ольга, отримали допомогу від кількох благодійних фондів: “Матраци, засоби першої необхідності. Гігієни, рушники, постільна білизна. Дитині давали павербанк, ручки, гребінці, засоби першої необхідності, гігієни. Ні в чому, наче, немає потреби, трішки устаткувалося все. Дай Бог, будемо працювать і все нормально буде”.
Родина Надії Карєвої виїхала з Угроїдів пів року тому, живуть у родичів. Жінка каже, її 9-річна донька потребує допомоги логопеда: “Моє бажання тільки одне – щоб вона навчилась балакать”.
Пані Надію з дитиною запросили приїхати на консультацію до логопеда “Простору, дружнього до дитини”, який працює від фонду “Карітас Суми”.
Також фонд надає гуманітарну, психологічну, юридичну допомогу, розповідає кейс-менеджерка Інна Кіхтенко: “Ми працюємо в першу чергу з ВПО, пріоритет на сьогодні ми надаємо тим, хто щойно евакуювався. Також працюємо з людьми з будь-якою формою інвалідності, з одинокими людьми старше 65 років, у яких немає дітей взагалі. Найбільше вони хочуть додому. В процесі спілкування людина починає відкриватися і говорити, що, наприклад, документи втрачені, і ми допомагаємо відновити ці документи”.
У мобільних групах Карітас працює юрист, який може надати першу правову допомогу.
“Дуже часто з людей треба витягувати інформацію, тому що підходиш, людина знаходиться в стресовій ситуації, їй нічого не потрібно, люди плачуть, їх вивезли зі своїх домівок. Забули вдома документи про право власності або документи, які посвідчують юридичний факт, це свідоцтво про смерть, свідоцтво про народження дитини. Розповідаємо про порядок, як їх отримати, до яких органів звернутися. Якщо людина самостійно не може, допомагаємо оформити відповідні заяви для них. Також питання переоформлення пенсій, оформлення виплат ВПО”, — зазначає юрист Олександр Єфименко.
З евакуйованими людьми спілкується психолог Алла Герел. Вона розповідає, що часто звертаються з психологічними травмами, виснаженням, зниженою стресостійкістю. Також люди скаржаться на втрату сенсів і цінностей в житті. В таких випадках, каже Алла Герел, намагаються починати писати життя з чистого листа: “Ми шукаємо нові цінності, створюємо нове соціальне оточення, тому що сім’ї розірвані, війна розірвала, батьки тут, діти десь. Починаємо з того, що їм подобається, де у них є емоційна зацікавленість, шукаємо спогади гарні, коли вони включаються, починають посміхатися, радіти, і далі виходимо на родові якісь цінності, на те, що людина може зробити для інших корисного тут і тепер”.
Як розповіла Інна Кіхтенко, їхні спеціалісти ведуть своїх підопічних протягом певного часу: “Щотижня їх відвідуємо, моніторимо їхній стан, як вони адаптуються, які потреби в них з’являються, які вирішуються”.
На Сумщині благодійний фонд Карітас працює третій рік, в рамках окремих гуманітарних проєктів. Ця поїздка була профінансована коштами донорів з Австрії.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМThe post Як благодійники допомагають переселенцям на Сумщині first appeared on Сумські Дебати.
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
18.04.2025 У Сумах відомо про одного загиблого внаслідок влучань “Шахедів”
18.04.2025 У Сумах через російський удар пошкоджене виробництво пасок
18.04.2025 У Сумах внаслідок атаки на хлібзавод загинув 61-річний чоловік, 55-річна жінка отримала поранення
18.04.2025 Рятувальники показали відео з місця влучання “Шахедів” по виробництву пасок у Сумах
17.04.2025 Нове покоління потужності: знайомтеся з ноутбуками Apple з чипом M4