На Сумщині збільшується кількість лисиць

16.05.2025

У Сумах під мостом помітили лисиць. Відео з тваринами з’явилося в місцевих телеграм-каналах. Місцеві жителі кажуть — це не перша весна, коли хижаки оселяються в межах міста. Чому так відбувається, чи становлять тварини загрозу, і як з цим працюють фахівці — пише Суспільне.

Відео двох лисиць, які ховаються під мостом у Сумах, цього тижня виклали у місцевих телеграм каналах. Василь Воронін мешкає в Сумах понад 20 років. Чоловік каже: на цьому місці лисицю з лисенятами бачить кілька років поспіль.

“Вона кожного року наводить і ховає їх. Так вже сталось, що ховає їх практично серед міста. Що вже зробиш. Ввечері, коли їду, бачу періодично. Спокійні. Ведуть себе адекватно, тому, я думаю, не треба їм заважати жити в своєму середовищі”, — говорить чоловік.

Причина появи хижаків у містах, пояснює провідний мисливствознавець державного підприємства “Північний лісовий офіс” Олег Стадніченко — заборона полювання через воєнний стан та збільшення кількості хижаків.

“Якщо їх було на площі 338,5 тисяч гектарів в минулому році по облікам 743 голови, то нині, за даними обліку весняного, по лисицям нараховуємо 901 голову. Популяція зросла на 21%. Одна сім’я виводе близько 12 цуценят. Термін вагітності триває лише 50 днів. Тобто, популяція з кожним роком росте все більше і більше”, — говорить спеціаліст.

До хижаків наближатися небезпечно, говорить начальник відділу управління ветмедицини головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Володимир Панченко, адже лисиця може бути носієм сказу:

“На території Сумщини у 2025 році зафіксовано 4 випадки сказу серед домашніх тварин. це 2 коти, 1 собака і 1 ВРХ. Ми звернулися до ради оборони Сумської області, де було отримано дозвіл на проведення відстрілу і було відстріляно 174 лисиці. З них три були позитивні на сказ”.

Щороку проводяться заходи з профілактики та вакцинації диких тварин проти сказу, говорить Володимир Панченко. Для цього розкладають вакцину у місцях, де тварини можуть її знайти.

“Ми в цьому році проводили пероральну імунізацію диких тварин. На площі понад 7700 квадратних кілометрів розкидали близько двохсот тисяч приманок”, — повідомив Володимир Панченко.

Ветеринар додає, щоб зменшити ризики захворювання на сказ, потрібно вакцинувати і своїх домашніх тварин.

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМThe post На Сумщині збільшується кількість лисиць first appeared on Сумські Дебати.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
01.07.2025 Безпекова ситуація в Сумській області станом на ранок 1 липня
01.07.2025 Двічі втратили домівку: багатодітна родина з Краснопілля оселилась у модульному містечку на Сумщині
01.07.2025 У Кролевці попрощаються із захисником Володимиром Сербіним
01.07.2025 Рятувальники завершили аварійно-відновлювальні роботи в Лебедині
01.07.2025 У Сумах патрульні розшукали водійку, яка залишила місце ДТП
01.07.2025 На Сумському напрямку українські воїни відбили 17 атак росіян

Коментарі: