У Басівській школі пролунав буквально останній дзвоник

27.05.2025

Останній дзвоник у Басівській школі за 43-річну історію навчального закладу нині пролунав востаннє. Через повномасштабне вторгнення і близькість до кордону з Росією понад 70 учнів були вимушені евакуюватися та навчалися дистанційно. Цьогоріч школа припиняє свою діяльність. За інформацією аналітиків Deep State, нині Басівка окупована російськими військами. В березні цього року з села виїхали останні жителі.

Вчителька української мови та літератури Ірина Михайленко робить дистанційну перекличку у Басівській школі. Так упродовж останніх трьох років починався кожен її робочий день.

“Я взяла 7 клас і, на жаль, жодного разу я їх не бачила наживо. Довелося з ними спілкуватися лише в дистанційній формі навчання. Сумую, що не змогла з учнями провести випускний такий, як завжди ми проводили. Ось так вийшло, на жаль. Ми готували й вальс, ми завжди якусь родзинку додавали, щоб було якось особливо незвично, не так, як у всіх, але на жаль, не вийшло”, — розповіла Ірина Михайленко.

Семикласник Дмитро Фесенко до навчання на відстані звик, однак, відчуває брак спілкування з однокласниками та вчителями.

“Хочеться розмовляти з вчителями та бачитися, а не так, що дивишся через телефон. Сумно йти, бо навчався з 1 по 7 клас”, — сказав учень Басівської школи.

Вчителька української мови та літератури Наталія Столярова показала Суспільному дзвоник, який “бережуть, як реліквію”. За словами педагогині, його передали в спадок школі старші колеги.

“Дзвоник старовинний, на ньому вказано рік його випуску — 1881 рік. Він прийшов до нас ще з церковнослов’янської школи. Ми, разом з колективом, збережемо цей дзвоник. Сподіваємось, що попри те, що наша школа перетворилася на купу цегли, “дякуючи” рашистам, цей дзвоник, наш дух школи, завжди буде об’єднувати тих, хто там працював і навчався”.

В руках директорки Басівської школи Валентини Фегер альбом зі світлинами її учнів. Це частинка шкільного родинного архіву.

“Коли переселенці змушені тікати з рідного дому, то вони беруть найцінніше, документи і фото найрідніших. От і ми взяли документи і фото найрідніших. Тут лежать наші роботи, які ми робили. Наші проєкти. Це частинка невеличка, яку ми також ухопили. Наші діти отримали нагороди з рук президентів на Шевченковій горі, займали призові місця на олімпіадах, в різних конкурсах. Наша дружина юних пожежників перемагала міські команди”.

Це була одна велика родина.

За інформацією аналітиків Deep State, нині Басівка окупована російськими військами. В березні цього року з села виїхали останні жителі, розповіла Суспільному голова Юнаківської громади Олена Сіма.

За словами Валентини Фегер, цьогоріч Басівській школі мало б виповнитись 43 роки, але через російські обстріли від неї залишились тільки руїни.

“Перший обстріл нашої школи був на день учителя у 2022 році. Ми були настільки вражені, ми не вірили, як можна, тим більше на день учителя, зруйнувати.

Пані Валентина Фегер згадує, як вивозили вціліле обладнання та майно зі зруйнованої школи. Деякі люди працювали у навчальному закладі по 40 років.

“Вивезли все двома “газелями” під обстрілами, але найголовніше, що всі живі. Змогли врятувати своїх працівників. Фактично з 2023 року наша школа — переселенка. У 2025 році було прийнято рішення про ліквідацію. Війна розкидала наших дітей по всьому світу. Вони зараз в інших областях, інших країнах” , — сказала директорка Басівської школи.

“Тому ми будемо з ними прощатися в онлайн режимі”.

У Басівській школи пролунав фактично останній дзвоник.

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМThe post У Басівській школі пролунав буквально останній дзвоник first appeared on Сумські Дебати.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:

Коментарі: