02.06.2025
40 квартир зруйнованого під’їзду багатоповерхівки на Героїв Крут у Сумах планують демонтувати. Сусідній під’їзд, який пошкоджено менше — відновлюватимуть. Про це Суспільному розповів заступник Сумського міського голови Станіслав Поляков. Чому не демонтували протягом чотирьох місяців і яку компенсацію можуть отримати люди — дізнавалося Суспільне.
Уночі 30 січня російський шахед влучив у багатоповерхівку по вулиці Героїв Крут. Протягом кількох днів після удару мешканці під’їзду могли забрати свої речі, нині доступу сюди немає.
Анатолій Гробов мешкає в сусідньому зі зруйнованим під’їздом, говорить, їх про демонтаж аварійної частини будинку не повідомляли: “За наш під’їзд навіть новин не було. Те, що будуть евакуювати або прибирати, цього я навіть і не чув. Якщо будуть якісь дії з третім під’їздом, то хоча б нас попередили. Бо, мало які нюанси, це все-таки плити, вони, як доміно. Може всяке статися, тому мешканців сусідніх під’їздів попередити варто”.
Третій під’їзд, який пошкоджений найбільше, відновленню не підлягає, бо неможливо відтворити конструкції, його планують демонтувати. Другий — можна відновити, говорить заступник сумського міського голови Станіслав Поляков. Власникам 40 квартир зруйнованого під’їзду рекомендували подавати заяви через програму “єВідновлення” для отримання сертифікатів на нове житло. Лише після цього можливе проведення демонтажу, адже поки квартири залишаються у приватній власності – будь-які роботи заборонені.
За одноразовою допомогою з 40 квартир нині звернулися 23 мешканці, розповідає посадовець: “Весь третій під’їзд отримали статус ВПО і отримують від держави відповідну компенсацію. Хтось отримує і 4000, хтось 7000. Також отримують від Сумської міської ради цільову допомогу на проживання — 3500, 5000 і 7000 залежно від кількості. Плюс ми додатково оплачували компенсацію — це програма Сумської міської ради. За знищене майно — 100 тисяч гривень і за пошкоджене, непридатне для проживання — 50 тисяч гривень”.
Наразі, говорить заступник міського голови, чекають на висновок техніко-економічної експертизи, аби визначитись із подальшими роботами в будинку.
“23 червня воно має бути і вже тоді можна буде робити проведення аварійно-відновлювальних робіт. Питання в чому: поки власник квартири не відмовиться від своєї квартири і не подасть заяву на отримання сертифіката, то будь-які роботи ми проводити не зможемо”, — пояснив Станіслав Поляков.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМThe post Яка доля пошкодженого будинку в Сумах first appeared on Сумські Дебати.
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
01.07.2025 Двічі втратили домівку: багатодітна родина з Краснопілля оселилась у модульному містечку на Сумщині
01.07.2025 У Кролевці попрощаються із захисником Володимиром Сербіним
01.07.2025 Рятувальники завершили аварійно-відновлювальні роботи в Лебедині
01.07.2025 У Сумах патрульні розшукали водійку, яка залишила місце ДТП
01.07.2025 На Сумському напрямку українські воїни відбили 17 атак росіян