Як школа в Ображіївці на Шосткинщині створює осередок українських традицій та пам’яті

19.06.2025

В Ображіївському НВК:ЗОШ І-ІІІ ст.ім.І.М.Кожедуба-ДНЗ педагогічний колектив разом із учнями створюють “Світлицю”. До ініціативи долучились й інші небайдужі мешканці села.

Мистецький куточок, відомий як “Світлиця”, що раніше слугував гуртку писанкарства, тепер розширює свої горизонти. Оксана Маслак, вчителька мистецтва та педагогиня-організаторка, з ентузіазмом розповідає про задум: створити простір у народному стилі, де можна проводити тематичні уроки, заходи та знайомити навіть найменших вихованців дитячого садка з українською культурою та побутом.

Збір експонатів для “Світлиці” перетворився на справжню спільну справу. Батьки та місцеві мешканці активно долучилися, передаючи старовинні речі: лляний одяг, глечики, старовинні рушники з різноманітною вишивкою, скатертини. Працівники школи власноруч створили бутафорську піч, яку розписують Петриківським розписом, прагнучи максимально наблизитися до автентичності.

В “Світлиці” також облаштовують куточки, присвячені певним традиціям, наприклад, Великодню, де представлені ляльки-мотанки та старовинні тканини. Навіть ікону, що оберігає дітей та сприяє навчанню, підбирали з особливою увагою.

Цінний експонат – домотканий килимок, створений у юності вчителькою хімії та біології Марією Савченко разом із її мамою як весільний подарунок. Це не єдині цікавинки: інші місцеві килимки передала керівник гуртка писанкарства Раїса Левдик, а також родина учениці 10-го класу Богдани Пакало, чия бабуся була майстринею ткацтва. Експозиція постійно поповнюється – чекають на “реконструкцію” старовинна скриня та диван, яку вирішила віддати до світлиці Оксана Залозна, виконуюча обов’язки директора НВК.

Пані Оксана зазначає, що була приємно здивована кількістю збережених цінностей у селі. “Ми вже думали, що не зможемо зібрати, адже в нас є світлиця в селі та краєзнавчий музей, але виявилося, що люди приберегли дуже багато цінного!” – ділиться вона. За її думкою, це свідчить про глибоку повагу ображіївців до свого коріння. Всі – від працівників до учнів та батьків – із зацікавленістю долучаються до створення цього простору. Особливо директорка відзначає Оксану Маслак як “творчу особистість”, чиїми руками створено більшість мальовничих деталей, включаючи Петриківський розпис на печі.

shostkanews.city

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМThe post Як школа в Ображіївці на Шосткинщині створює осередок українських традицій та пам'яті first appeared on Сумські Дебати.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
01.07.2025 Безпекова ситуація в Сумській області станом на ранок 1 липня
01.07.2025 Двічі втратили домівку: багатодітна родина з Краснопілля оселилась у модульному містечку на Сумщині
01.07.2025 У Кролевці попрощаються із захисником Володимиром Сербіним
01.07.2025 Рятувальники завершили аварійно-відновлювальні роботи в Лебедині
01.07.2025 У Сумах патрульні розшукали водійку, яка залишила місце ДТП
01.07.2025 На Сумському напрямку українські воїни відбили 17 атак росіян

Коментарі: