Вірус Коксакі: що мають знати про нього сумчани, аби не зіпсувати собі літній відпочинок

21.06.2025

Літо – час відпусток, подорожей та активного відпочинку. Проте, разом із теплом та сонцем активізуються й певні інфекційні захворювання, серед яких – вірус Коксакі. Він належить до родини ентеровірусів, особливо часто поширюється у літні місяці та може зіпсувати довгоочікуваний відпочинок.

Зважаючи на ризики захворюваності, фахівці Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб нагадують про причини, симптоми та профілактику цієї хвороби.

Вірус Коксакі – ентеровірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним та фекально-оральним шляхами. Найчастіше вірус підхоплюють діти до п’яти років.

Насправді, Коксакі – це група вірусів із 30 активних ентеровірусів. Вони розмножуються в шлунково-кишковому тракті. Інкубаційний період 7-10 днів. Як правило, вірус привозять із подорожей іншими країнами.

Симптоми вірусу: кашель, висока температура, можливі розлади шлунку, головний біль, біль у м”язах, висипка. Прояви хвороби схожі на більшість сезонних захворювань, тому її важко діагностувати.

Проте є головний симптом за яким можна безпомилково визначити вірус Коксакі. Це симптом «рука-нога-язик». Для цього симптому характерна висипка з водяних пухирців, які найбільше локалізуються у ротовій порожнині, між пальцями рук та ніг. Висипка не потребує додаткового догляду, лише в разі запалення потрібно звернутися в лікарню.

Вірус Коксакі не потребує лікування, оскільки має симптоматичний характер. Борються лише з проявами хвороби, до прикладу, з температурою вище 38.5.

Якщо у вашої дитини або у вас з’явилися симптоми вірусу Коксакі, відвідайте вашого сімейного лікаря. Після консультації у лікаря, ретельно виконуйте його настанови та залишайтеся вдома.

Щоб захиститись від вірусу, потрібно дотримуватися простих правил:

Мийте руки з милом – це найважливіше правило, особливо після прогулянок, відвідування туалету, пляжу та басейну, а також після перебування в громадських місцях.

На пляжах:

Користуйтеся лише особистим рушником.

Дітям забороняйте пити воду з чужої пляшки.

Щодо купання:

Слідкуйте за басейнами: хлорована вода не означає, що басейн повністю безпечний.

Під час подорожей краще обирати купання на морі. Чистий пісок знижує ризик зараження вірусом Коксакі, тоді як у басейнах цей ризик підвищується.

Загальні правила безпеки:

Слідкуйте, щоб малюки не куштували побутових та інших речей.

Уникайте контакту з хворими.

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМThe post Вірус Коксакі: що мають знати про нього сумчани, аби не зіпсувати собі літній відпочинок first appeared on Сумські Дебати.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
01.07.2025 Безпекова ситуація в Сумській області станом на ранок 1 липня
01.07.2025 Двічі втратили домівку: багатодітна родина з Краснопілля оселилась у модульному містечку на Сумщині
01.07.2025 У Кролевці попрощаються із захисником Володимиром Сербіним
01.07.2025 Рятувальники завершили аварійно-відновлювальні роботи в Лебедині
01.07.2025 У Сумах патрульні розшукали водійку, яка залишила місце ДТП
01.07.2025 На Сумському напрямку українські воїни відбили 17 атак росіян

Коментарі: