Які зміни в організації онлайн-уроків для школярів Сумщини очікуються з 1 вересня?

22.06.2025

Міністерство освіти і науки затвердило зміни до наказів, які визначають особливості організації дистанційного навчання в умовах воєнного стану.

Ці зміни, як зазначають у МОН, є частиною політики «Школа офлайн». Її мета – забезпечити якісну освіту для кожної дитини, незалежно від того, де вона перебуває: на контрольованій території, тимчасово окупованій чи за кордоном.

Рішення є результатом системної співпраці з громадами й областями, також враховують пропозиції в межах громадського обговорення. Вони адаптовані до потреб і специфіки прифронтових та прикордонних із росією регіонів.

Нововведення набудуть чинності з 1 вересня поточного року після реєстрації в Міністерстві юстиції. Водночас МОН уже розпочинає комунікацію, щоб школи, громади й освітяни могли завчасно з ними ознайомитися з оновленнями.

Що змінюється?

1. Нові правила щодо наповнюваності дистанційних класів.

Мінімальна кількість учнів у дистанційному класі – 20 дітей. Утім, засновники шкіл можуть зменшити цю кількість:

– до 10 учнів – для закладів на тимчасово окупованих, прифронтових територіях, у селах і селищах всієї України;

– до 15 учнів – для закладів в інших містах.

Вимоги до наповненості дистанційних класів не розповсюджуються на заклади спеціалізованої та спеціальної освіти.

2. Дистанційна робота школи можлива навіть без усіх паралелей класів. Заклад будь-якого типу може працювати за дистанційною формою, якщо в ньому відсутні не більше двох паралелей. Наприклад, школа має дистанційні 1-6, 8-11 класи – 7 класу може не бути.

3. Окремий клас для навчання за українознавчим компонентом. У межах одного дистанційного класу учні мають навчатися лише за однією освітньою програмою. Це допоможе вчителю ефективніше працювати з дітьми різних категорій – тими, які перебувають в Україні на контрольованій території, на ТОТ або за кордоном.

Діти за кордоном

Якщо дитина відвідує школу в країні перебування, вона може дистанційно навчатися за українознавчим компонентом в українській школі (5–8 годин на тиждень, без перевантаження). Обрати школу й подати заявку можна самостійно (на сайті МОН).

Якщо дитина не ходить до місцевої школи, вона може здобувати освіту повністю дистанційно в українському закладі освіти.

Також для дітей за кордоном доступні індивідуальні форми навчання – екстернат або сімейна форма.

Педагогічний патронаж

Діти на ТОТ можуть навчатися за педагогічним патронажем. Це індивідуальне навчання з урахуванням потреб дитини й безпекових обставин.

Важливо: навіть якщо в школі не відкрито жодного класу, вона може продовжити працювати у формі педагогічного патронажу. Ця форма передбачає оплату вчителю за навчання конкретної дитини.

Окрім цього, якщо дитина перебуває на території, де тривають або можливі бойові дії, – вона може продовжувати навчання дистанційно у своїй школі, звідки виїхала. Їй не потрібно переводитися до іншого закладу для дистанційного навчання. Водночас, якщо є можливість відвідувати очне навчання за наявності укриття у школі, – це залишається пріоритетом для учнів.

Кадровий резерв для підтримки вчителів

Щоб забезпечити плавний перехід до змін, МОН запроваджує кадровий резерв: він дасть змогу вчителям, які можуть залишитися без навантаження, проходити навчання й отримувати середню зарплату. Це стосується вчителів із Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Сумської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей. Зміни до постанови про кадровий резерв Кабмін затвердить найближчим часом.

Оновлені правила, на переконання МОН, дадуть змогу гнучко реагувати на виклики воєнного часу й гарантувати доступ до якісної освіти для всіх дітей – незалежно від їхнього місця перебування.

Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ

Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМThe post Які зміни в організації онлайн-уроків для школярів Сумщини очікуються з 1 вересня? first appeared on Сумські Дебати.

Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua

Інші новини:
01.07.2025 Безпекова ситуація в Сумській області станом на ранок 1 липня
01.07.2025 Двічі втратили домівку: багатодітна родина з Краснопілля оселилась у модульному містечку на Сумщині
01.07.2025 У Кролевці попрощаються із захисником Володимиром Сербіним
01.07.2025 Рятувальники завершили аварійно-відновлювальні роботи в Лебедині
01.07.2025 У Сумах патрульні розшукали водійку, яка залишила місце ДТП
01.07.2025 На Сумському напрямку українські воїни відбили 17 атак росіян

Коментарі: