19.08.2014
Во вторник 19 августа на заседании исполкома был вынесен вопрос о повышении тарифа на услуги перевозки пассажиров в транспорте общего пользования, то есть маршрутных такси. Инициатором ассмотрения стал председатель Сумского союза автоперевозчиков Александр Запорожец
После полуторачасовых препирательств и занятных арифметических вычислений при голосовании исполком сдался, проголосовав за решение повысить тариф до 3 грн. с 1 сентября минимальным количеством голосов.
Небольшие послабления, на которые согласны перевозчики, не меняет общей картины. Так, семилетние дети в сопровождении взрослых смогут ездить бесплатно, школьники до 10 лет – по 1 грн, старшие школьники – по 2 грн в учебное время, но только не во время выходных и каникул.Поблажка коснется и пенсионеров, которые смогут ездить по 2 грн с 10.00 до 14.00 каждый день.
Также перевозчики решили взять на себя уборку остановок от снега в зимнее врем и пообещали, что номера машин, технически оснащенных для перевозки инвалидов в вечернее время будут подсвечиваться другим цветом. За вышеуказанные изменения в исходный проект решения проголосовали 8 из 11 членов исполкома.
Во время голосования мэр Лысенко два раза умудрился насчитать 6 голосов «за», при том, что голосовавших было семеро.
Список имен «героев» дня, проголосовавших за «обдираловку» сумчан
1.Максим ГАЛИЦКИЙ (ВО «Свобода»);
2.Виктор КАЗБАН (активист сумского Майдана);
3.Степан ПАК (заместитель мэра);
4.Татьяна ГОНЧАРЕНКО (секретарь сумского горсовета);
5.Владимир Войтенко (заместитель мэра);
6.Виктор Волонтырец (заместитель мэра);
7.Валентина Юрченко (директор по вопросам экономики ООО «БВК Компания «Федорченко»»).
Вечером стало известно, что городской голова Александр Лысенко ветировал решение исполкома о подорожании проезда.
«Олександр ЛИСЕНКО зупиняє дію ухваленого 19 серпня виконавчим комітетом рішення про новий тариф на проїзд у приватному пасажирському транспорті.
«Я голосував «проти» і хочу бути послідовним до кінця, – заявив очільник Сум. – Згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламентом роботи виконавчих органів Сумської міської ради я використовую право зупинити дане рішення».
Ст.59 п.7 Закону України про місцеве самоврядування в Україні: «У разі незгоди сільського, селищного, міського голови (голови районної у місті ради) з рішенням виконавчого комітету ради він може зупинити дію цього рішення своїм розпорядженням та внести це питання на розгляд відповідної ради». На підписання рішення виконкому дається п’ять днів, отже у цей термін буде підготовлене відповідне розпорядження міського голови, у якому, зокрема, йтиметься про підготовку проекту рішення на сесію міськради.
«У цій складній ситуації, коли є певні економічні розрахунки вартості проїзду, але чітко не визначена цифра сімейного бюджету нашого городянина, подібні підвищення завчасні, я розраховую на розуміння і взаємну підтримку і перевізників – і сумчан», – зазначив міський голова.
Олександр Лисенко наголосив, що він готовий до перемовин із приватними перевізниками та пошуків компромісного рішення. Втім, у жодному разі мова не може йти про вартість проїзду у 3 грн. Про це, заявив очільник Сум, можна буде говорити лише коли сумчани матимуть гідну альтернативу приватному транспорту.
Отже, на найближчу сесію буде винесено проект тимчасового, проміжного рішення про зміну вартості проїзду – до того, як буде поліпшено ситуацію з громадським транспортом.
Для цього міський голова робитиме все, аби вже цього року до міста прибули нові тролейбуси. Паралельно реанімуватимуть ті, що нині наявні у КП «Електроавтотранс». Працюватимуть і над тим, аби завезти до міста електротранспорт із Польщі».
Інші новини:
21.11.2024 За ніч і ранок зафіксовано 26 вибухів у двох громадах Сумщини
21.11.2024 На Сумщині відмінили аварійні відключення. Продовжують діяти погодинні
21.11.2024 Який стан постраждалих сумчан унаслідок ракетного удару 17 листопада
21.11.2024 У Сумах затримали сп’янілого водія BMW
21.11.2024 “Мріяла стати криміналістом”: однокласники загиблої у Сумах Анастасії Боровик розповіли про дівчину