10.07.2024
З 200 безробітних Білопільського центру зайнятості половина працює на суспільно корисних роботах в очікуванні постійного місця роботи. Начальниця центру зайнятості Олена Плащова розповіла, які варіанти влаштування мають для безробітних.
“Я робила продавчинею в магазині й втратила своє місце роботи, тому що розбомбили торговий центр”, – каже місцева жителька Любов Тесленко.
Любов Тесленко живе у Білопіллі, стоїть на обліку у місцевому центрі зайнятості близько двох місяців. За спеціальністю вона продавець-консультант непродовольчих товарів. За її словами, таких вакансій немає.
“Продовольчі товари є, але я не працювала, не дуже хочу по цій спеціальності. А непродовольчі – поки немає такої вакансії”, – пояснює жінка.
У центрі зайнятості їй запропонували суспільно корисні роботи по благоустрою міста, і вона погодилася.
“Зараз постійно стреси, і от в цих стресах хочеться чогось нового, і спробувала себе в такій професії. Зараз роботи по місту багато, у зв’язку з обстрілами. І квіти саджаєм, і прибираємо галявини, і сапаєм ці всі клумбочки, і великі і маленькі”, – зазначає Любов Тесленко.
Суспільно корисні роботи в громадах – це тимчасова зайнятість безробітних і можливість заробити мінімальну зарплату, яка нині сягає 8 тисяч гривень, як каже начальниця Білопільського відділу центру зайнятості Олена Плащова.
“Створюються у комунальних установах тимчасові робочі місця, і безробітні долучаються до виконання певних видів робіт. Наразі в нас 105 безробітних по укладених договорах працюють на територіях громад”, – зазначає Олена Плащова.
Білопільський центр зайнятості обслуговує 4 громади: Білопільську, Миколаївську, Ворожбянську і Річанську. Всього на обліку у центрі перебуває близько 200 людей. Олена Плащова каже: з початку року працевлаштували майже 90 мешканців, серед яких і внутрішньо переміщені особи.
“Якщо роботодавець працевлаштовує внутрішньо переміщену особу, то йому виплачується компенсаційна виплата. Звернулися з 1 січня вже 13 роботодавців, вони отримали цю компенсаційну виплату. Вона надається щомісячно, протягом трьох місяців, наразі складає 8 тисяч гривень за один місяць”, – пояснює Олена Плащова.
Майже третина безробітних зареєстрованих у Білопільському центрі зайнятості – це внутрішньо переміщені особи. Як і інші безробітні, вони можуть отримати нову спеціальність, в тому числі за ваучерами, які видає служба зайнятості для оплати навчання, говорить пані Олена.
“Визначаються із закладом освіти, де хочуть пройти навчання, ми видаємо сертифікат і людина навчається. Наприклад, минулого року ми видавали ваучери й на навчання у вищому навчальному закладі, на психолога навчалася, і в училищах навчаються”, – говорить начальниця Білопільського відділу обласного центру зайнятості.
Олена Плащова зазначає: у соціальний пакет, який деякі роботодавці пропонують працівниками, можуть входити надання житла, харчування, підвезення до роботи. Такі умови пропонують в основному агрофірми у громадах. Білопільський центр зайнятості наразі працює дистанційно, дізнатися про вакансії можна на сайті або зв’язатися зі спеціалістами центру телефоном. За словами Олена Плащової, більшість вакансій – продавці продовольчих товарів.
Любов Тесленко все ж сподівається знайти роботу за своєю спеціальністю. Каже, виїжджала від обстрілів до сина, але потім повернулася, тому що хоче жити й працювати вдома.
“Вдома є вдома. Я хочу знаходитися вдома, у своєму місті. Я тут виросла, все життя я тут”, – говорить жінка.
suspilne.media
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ
Джерело: Сумські дебати - debaty.sumy.ua
Інші новини:
24.11.2024 Вибухи з танку та артилерії: вночі ворог здійснив 2 обстріли Хотінської громади
24.11.2024 Знаменита актриса попросила шанувальників підтримати Глухів та Суми
24.11.2024 Сумський завод релокувався на Тернопільщину
24.11.2024 Сумчани самостійно збудували спортивний майданчик в одному з житлових масивів
24.11.2024 Під Сумами хіміки ДСНС вилучили небезпечну речовину